Komise rozhodčích informuje

Vážení kouči,

chceme Vás informovat, že pravidlo s uplatněním obleku pro finálové zápasy, se bude v rámci M- ČR týkat pouze kategorie seniorů a to zápasů, které budou součástí finálového bloku.

Podle informací STK jiné kategorie v bloku nebudou, proto toto pravidlo zde nebude uplatněno.

Děkujeme za pochopení

S pozdravem

Marek Kubín
předseda KR ČSKe
referee@czechkarate.cz

=======

Vážení,přátelé

Komise rozhodčích si Vás dovoluje informovat o projektu, který bude poprvé využit v rámci ČR. V rámci finálového bloku bude použit systém videoreview, který je běžně používán na šampionátech ME a MS. Pro tuto akci se KR společně s reprezentací a STK dohodla na použití pouze v rámci finálového bloku soutěže seniorů. Dovolujeme si Vám zaslat podrobná pravidla použití tohoto systému. K tomuto bude ještě provedena informace pro kouče na M-ČR nebo budou pravidla probírána na semináři rozhodčích v pátek 1.12.2017.

Další informací je, že při finále bude využit článek pravidel pro oblečení koučů na finále:

KOUČOVÉ

Kouč musí v průběhu celé soutěže nosit sportovní úbor Národní federace (klubové příslušnosti) a příslušnou licenci, umístěnou na viditelném místě s výjimkou finálových akcí M- ČR ČSKe. Na těchto akcích jsou kouči –muži povinni nosit tmavý oblek, košili a kravatu a ženy si mohou vybrat šaty, kostým nebo kombinaci saka a sukně tmavé barvy. Ženský kouč může nosit z náboženských důvodů WKF schválenou pokrývku hlavy jako mají ženy rozhodčí nebo soudci.

Upozorňujeme, že kouč, který nesplní toto pravidlo nebude připuštěn na tyto zápasy a nebude mu ani umožněno použít pravidla pro videoreview.

Jako poslední upozorňujeme na platnost pravidel od 1.1.2018, kde je zaveden bodyprotektor – tělový chránič jako povinný pro kategorie dorostu, juniorů,U21 a seniorů

Ke stažení: VIDEO-REVIEW.pdf

S pozdravem

Marek Kubín
předseda KR ČSKe
referee@czechkarate.cz