Konal se již 4.ročník SPARING CAMP

Českobudějovické TJ Karate, ve spolupráci s SCM, úsekem reprezentace ČSKe a svazovou Komisí rozhodčích, uspořádalo již tradiční a velmi oblíbený *Sparing camp IV – 2014*.

Ve dvou Dojo na ZŠ E. Destinové se na tatami cvičilo jak kata, pod vedením reprezentačních trenérů a asistentů Ivy Keslové, Jaromíra Musila, Lukáše Jandy i rozhodčího Jakuba Tesárka. Probíraly se základní nešvary v technikách, hodnotila se technická vybavenost a připravenost závodníků, jak na základní, tak i mistrovské sestavy.

Oblast kumite pak měli pod svou patronací Miroslav Hýsek a Petra Piskačová. Gró celého podniku ale spočívalo zejména ve zvýšeném počtu vzájemných duelů při kumite, získávání bodů v úspěšnosti zásahů a také nácvik reakcí na bleskové bodování v úvodních sekundách zápasů. Hodnocení těchto zisků pak vyneslo nejúspěšnějším účast ve finálových zápasech tréninkového dne.

Nebylo důležité, kdo si v tomto finále odnesl vítězství, protože po šesti hodinách, non stop zápasů, byla znát i únava na jednotlivých aktérech, ale významný bod tohoto programu, *mít co nejvíce soupeřů v jeden den*, byl splněn.

Na 130 účastníků tak vybojovalo tolik zápasů, kolik by na běžném tréninku se střídáním soupeřů nebo klasické soutěži, nemohlo absolvovat.

„*Mákl jsem si na dno*“, říkal při odchodu jeden z přítomných dorostenců při odchodu z Dojo, „ale jsem šťastný, že jsem to podstoupil a vydržel“ !

A to je to hlavní.

Komise rozhodčích ČSKe, která byla na této akci přítomna , vystavuje organizátorům akce jednoznačně Ippon.