Konala se schůze se svazovými koordinátory ODM

Dne 25.10.2023 se konala schůzka se svazovými koordinátory olympiády dětí a mládeže. Karate na této schůzce zastupoval pan Jaromír Musil (viceprezident Českého svazu karate), který je k této olympiádě jmenovaným koordinátorem za prezidium ČSKe.

Český olympijský výbor pogratuloval Českému svazu karate k nominaci našeho sportu na olympiádu dětí a mládeže 2024. Karate je tak mezi 20 sporty prezentovanými na ODM z celkem cca 54 neúspěšných zájemců o účast.

Jako úpolový (bojový) sport dostalo karate přednost i před sporty jako je např. JUDO, které má dvojnásobného olympijského medailistu. Olympiáda dětí a mládeže se bude konat od 23. do 27. června 2024 a hostit tuto největší multisportovní akci pro mladé sportovce Česka budou České Budějovice společně s Táborem a Hlubokou nad Vltavou. Význam karate v Jižních Čechách je velmi výrazný a tedy Jihočeskému kraji pomohl v rozhodnutí fakt velké popularity a úspěšnosti jihočeského karate.

Pořadatelský Jihočeský svaz karate, jako zástupce ČSKe, od pořadatelského kraje ODM dostal i zvláštní pochvalu za rychlost dodání materiálů a komunikaci vůči kraji. Velké díky patří panu Jiřímu Faktorovi a celému JčSKe.