Reprezentace – KUMITE (1.2012)

Severočeské středisko bojových umění při KABU Jablonec nad Nisou, tento víkend hostilo na 30 mladých členů reprezentace ČSKe, kteří se zde zdokonalovali v disciplíně kumite. Nominovaní závodníci a další pozvaní adepti této sportovní disciplíny, ze širšího výběru reprezentace ČR, se pod vedení Ondřeje Musila a Petry Pecekové, finálně připravovali na svůj start na nadcházejícím ME kadetů a juniorů v Baku.

Tým instruktorů byl doplněn rovněž o seniorského závodníka, reprezentanta, trenéra a také rozhodčího v jedné osobě, Jindřich Pilmanna, který vedení reprezentace fyzicky pomáhal. Jeho příkladný přístup v tréninkovém nasazení a také v pomoci mladým závodníkům, byl pro řadu z nich velmi motivační.
Vedoucí reprezentace O. Musil kladl důraz zejména na procvičování stávajících technik a kombinací nominovaných závodníků, v maximální zátěži. S obměnami modelových situací zkoušel také jejich výdrž a nasazení.

„Myslím si, že jste všichni v poměru ke svým dispozicím, dobře připraveni na nadcházející ME a je jen na Vás, jak to dokážete prodat“ hodnotil závěrem soustředění Ondřej Musil.

Výprava do Azerbajdžánu odlétá již toto úterý a největší souboj paradoxně svede patrně již na domácí půdě v boji o víza. Azerbajdžán není členem EU a tak má pro vydávání víz velmi přísná pravidla. „Přejeme si, aby vše dobře dopadlo a my včas a kompletní odletěli “, popřál všem účastníkům, včetně našim čtyřem rozhodčím Ondřej Musil.