Reprezentace na SNP Banská Bystrica

Česká reprezentace úspěšná v Banské Bystrici

V sobotu 6. října se konal další ročník SNP v Banské Bystrici na Slovensku, kam byl Český národní tým pozván Slovenskou reprezentací. Na tento turnaj byly pozvány i další reprezentace, které si přijely změřit své síly před nadcházejícím MS v Paříži. Turnaje se zúčastnily tyto národní týmy: Slovensko, Česká republika, Ukrajina, Bělorusko, Maďarsko a Srbsko.

Český národní tým pod vedením trenérů I. Keslové a M. Hýska si nevedl vůbec špatně a vybojoval hned několik cenných umístění. V kategorii kata muži vybojoval bronzovou medaili Jindřich Pilmann a stříbrnou medaili Vladimír Míček. V kata ženy trochu nepochopitelně podlehla hned v prvním kole Veronika Mišková Bělorusce a bohužel ani do repasáže se česká závodnice nedostala.

V kategoriích kumite vybojovali čeští závodníci hned několik bronzových medailí, Jan Kočí kumite muži -84 kg, Filip Šmajcl kumite muži -67 kg, Jan Milan kumite muži -60 kg, Tomáš Reich kumite muži +84 kg a Jindřich Pilmann kumite muži -84 kg. Bohužel moc se nedařilo našim ženám, které vypadly hned v prvních kolech. Rádi bychom vyzdvihli výkony kumite týmu mužů, kteří předvedli pěkné zápasy, když porazili Slovenský tým a těsně 1:2 podlehli Ukrajincům a Bělorusům, je nutné podotknout, že v kumite týmech šel proti sobě každý s každým.

*Celkové hodnocení trenérů:*
Všichni závodníci předvedli v kvalitní konkurenci pěkné a hlavně bojovné výkony, které oproti German open byly na vysoké úrovni. Každý závodník absolvoval za tento turnaj minimálně 5 zápasů s kvalitními soupeři, což si myslíme, že je největší přínos pro naše závodníky. Děkujeme závodníkům za reprezentaci ČR na mezinárodní scéně.