Zpráva – Budapešť Open 2012

Ve dnech 15. – 16. září se konalo další kolo středoevropské ligy karate v Budapešti. Turnaje se zúčastnilo nad 800 závodníků ze 17 států. Tento turnaj ač nepovinný byl také součástí plánované závodní přípravy české seniorské reprezentace, která se připravuje na listopadové MS v Paříži. Turnaje se zúčastnili tito seniorští závodníci, kteří jsou již v zmiňované přípravě na MS – Jindřich Pilmann, Jan Kočí, Vojtěch Kočí, Filip Šmajcl a Jan Milan.
Turnaj byl rozdělen do dvou soutěžních dnů. Sobota patřila seniorům a juniorům, neděle zase kadetům a žákům. Neměl jsem moc času sledovat celkové dění turnaje, tak se předem omlouvám, jestli zapomenu na nějaký výsledek.
V sobotu se nejvíce dařilo seniorským závodníkům, kteří si vedli velmi dobře. Snažil jsem se registrovat i výkony dorosteneckých a juniorských kategorií, ale jejich výkony mě moc nepotěšily.
Bohužel v neděli jsem moc českých závodníků na turnaji nezaregistroval a tak největší dojem svým výkonem zde zanechal asi Igor Kibrik, který po třech vyhraných kolech podlehl až ve finále dánskému závodníkovi.
Českou seniorskou reprezentaci čeká již příští víkend Premier league v Německu a za 14 dní poté turnaj v Banské Bystřici na poháru SNP.

*Výsledky sobota:*

2. místo Jindřich Pilmann – kata muži (SK Kesl Ryu Praha)
3. místo Marek Pohanka – kata muži (SK Kesl Ryu Praha)
3. místo Denis Wojtyla – kata junioři (VSK VŠB TU Ostrava)
2. místo Jan Kočí – kumite muži -84 kg (TJ Karate České Budějovice)
3. místo Petr Kubička – kumite muži -84 kg (FC České Budějovice)

*Výsledky neděle:*

2. místo Igor Kibrik – kumite dorostenci +70 kg (TJ Karate České Budějovice)
2. místo Monika Burgerová – kumite st. že -43 kg (TJ Karate České Budějovice)
3. místo Marek Řeřicha – kumite st.ži +52 kg (TJ Karate České Budějovice)
3. místo Adéla Průchová – kumite 8-9 let -30 kg (TJ Karate České Budějovice)
3. místo Nikola Jůzová – kata děvčata 12 – 13 let (Keiko-Ryu)

Výsledky jednotlivých seniorských závodníků, kteří jsou v přípravě na MS:

*Jan Milan* (-60 kg – 11 závodníků) v prvním kole porazil SVK 3:1, druhé kolo prohra na praporky s HUN 3:3 (praporky 2:3)

*Filip Šmajcl* (-67 kg – 23 závodníků) v prvním kole porazil UKR 5:1, ve druhém kole porazil POL 6:1, ve třetím kole porazil HUN 4:1, ve čtvrtém kole podlehl na praporky HUN 3:3 (praporky 1:4), v boji o třetí místo prohra s CRO 0:3 – 5. místo

*Vojtěch Kočí* (-75 kg – 27 závodníků) v prvním kole porazil SVK 5:4, ve druhém kole porazil HUN 4:0, ve třetím kole porazil HUN 4:0, ve čtvrtém kole podlehl DEN 5:8, v boji o třetí místo s POL nedokončil zápas (vyhozené rameno) – 5. místo

*Honza Kočí* (-84 kg – 23 závodníků) v prvním kole porazil SVK 4:1, ve druhém kole postoupil bez boje CRO (zraněn), ve třetím kole porazil CZE 2:1, ve finále podlehl SVK 0:4 – 2. místo

*Jindřich Pilmann* (-84 kg – 23 závodníků) v prvním kole podlehl SVK 0:4, v repasáži podlehl CRO 1:3