Bronz z ME seniorů Španělsko

Bronz a páté místo si přivezla česká výprava z Mistrovství Evropy seniorů ve Španělsku.

Ve středu ráno nastoupil na tatami Matteo Tamborlani v kategorii kata muži Veronika Mišková již na svém devátém mistrovství Evropy v kategorii kata ženy. Matteo v prvním kole cvičila kata Annan, ale bohužel i přes výborný technický výkon skončil na pátém místě ve své skupině a nepostoupil do druhého kola. Veronika v prvním kole cvičila katu Kururunfa, ve druhém kole Papuren a ve třetím nejdůležitějším kole Chatanyara Kushanku, se kterou si zajistila postup do sobotního finálového bloku o bronzovou medaili. V sobotním finále na ní čekala závodnice z Itálie Terryana D´Onofrio, která s kata Suparimpai nakonec získala více bodů než Verča s kata Cibana no Kushanku. Veronika obsadila páté místo. K obou výsledkům gratulujeme.

V pátek startovala Veronika Kamenská v kategorii blind/visually impaired female K10. V prvním kole s kata Paiku se umístila na druhém místě, které jí zabezpečilo boj o třetí místo se závodnicí z Anglie. Po výborném výkonu kata Annan se Veronika mohla radovat z výhry bronzové medaile.

Všem závodníkům gratulujeme, děkujeme za přípravu a jejich výkony.

Velká spokojenost vzhledem k boji o bronzovou medaili ve třech po sobě jdoucích letech pro Veroniku Miškovou a po dvou po sobě jdoucích letech pro Veroniku Kamenskou. Samozřejmě cíle na Mistrovství Evropy v roce 2024 budou stále vyšší.

Na seniorský evropský šampionát odcestovali pouze 3 závodníci v disciplíně kumite. Jmenovitě Ondřej Bosák, Jáchym Tinavský a Martin Drábek.

Jako první se na tatami postavil Ondra Bosák ve váhové kategorii nad 84 kg. Ondra v prvním kole narazil na srbského závodníka, kterému podlehl 3:5. Náš reprezentant se ujal na začátku zápasu vedení, které ztratil po tří bodovém podmetu soupeře. Ondra se snažil zápas dohnat, ale dvakrát lehce a jednoduše inkasoval úderem kizami tsuki a podlehl svému soupeři 3:5. Dvě zaváhání stály Ondru postup do dalšího kola.

Jako druhý nastoupil ke svému zápasu Jáchym Tinavský v hmotnostní kategorii do 84 kg. Jáša se v prvním kole utkal se závodníkem z Německa, se kterým se již několikrát utkal. Jáša tento zápas dovedl do vítězného stavu 3:3 na senchu. Ve druhém kole čekal na Jáchyma závodník z Arménie. Jáchym na začátku zápasu vedl tak jako Ondřej 1:0. V průběhu zápasu Jáchym po nedůrazném útoku inkasoval uramawashi geri a prohrával 1:3. Jáchymovi se podařilo snížit na 2:3, ale přes nepříjemný pohyb a špinavou práci soupeře se nepodařilo Jáchymovi srovnat a tak vítězství připadlo na stranu arménského závodníka.

Poslední želízko v ohni byl Martin Drábek v hmotnostní kategorii do 60 kg. Martin nastoupil v prvním kole proti zkušenému závodníkovi z Belgie, kterému podlehl za stavu 0:0 na praporky 1:3. Martin měl během zápasu několik šancí získat body na svou stranu, ale chyběl důraz v zakončení.