Závěrečná zpráva z Karate1 Premier League Cairo 2024

Ve čtvrtém dubnovém týdnu se od pátku do neděle konal prestižní turnaj K1 Premier League Cairo 2024. O medaile zde bojovalo více než 300 reprezentantů z 56 zemí. Tento turnaj byl 3. v této sérii. Poslední, 4. turnaj ze série K1 Premier Lague se bude konat na přelomu května a června v Casablance.

Do Káhiry odletěla česká reprezentantka Veronika Mišková, která soutěží v kategorii kata female. Systém zápasů na této soutěži byl opět round robin, což znamená, že závodníci jsou rozděleni do několika skupin, tzv. poolů. V nich se poté utká každý závodník s každým a dále postupuje pouze jeden, nejlepší.

Veronika měla ve své skupině závodnice z Německa (Jasmin Juettner), Egypta (Jana Khamis) a Japonska (Natsuki Shimizu). Japonské reprezentantky v kategorii kata female dominují, o čemž svědčí i fakt, že závodnice z Japonska obsadily 6 pozic do 7. místa, včetně místa prvního, které vybojovala Kiri Mishima. Do 7. místa se v této kategorii umístily z jiných zemí pouze Grace Lau Mo Sheung (3. místo) z Hong Kongu a domácí Aya Hesham (5. místo) z Egypta.

Veronika na tomto turnaji bohužel do dalších kol nepostoupila, nicméně ji brzy čekají další závody, a to Mistrovství Evropy v chorvatském Zadaru.

Pavlína Ondrejková – Marketingové oddělení ČSKe