3. den Mistrovství světa 2023 – Budapešť

Dnes začal 3. den Mistrovství světa seniorů a hned dopoledne nás reprezentovaly dvě družstva – kata team muži a kata team ženy. V odpoledních hodinách nás bude reprezentovat naše závodnice v para-karate Veronika Kamenská.

DOPOLEDNÍ BLOK

Ihned v 10 hodin dopoledne nastoupily oba české kata teamy na zápasiště. Mužský kata team se skládá ze závodníků Masaře, Pohla a Sůkala a ženský kata team se skládá ze závodnic Kirschnerové, Malafové a Šabové.

VÝSLEDKY

Mužský kata team předvedl v prvním kole kata Anan a probojoval se do druhého kola. Ženský kata team zacvičil v prvním kole kata Suparinpei, ale bohužel do dalších kol nepostupoval. Kluci v druhém kole zacvičili kata Ohan Dai, ale do boje o medaile se bohužel nedostali.

ODPOLEDNÍ BLOK

Odpoledne bylo věnováno kategoriím v para-karate. V 16 hod. nastoupila na zápasiště Veronika Kamenská v kategorii blind/visually impaired female K10 (slepé/zrakově postižené ženy K10).

VÝSLEDKY:

Veronika zacvičila v prvním kole kata Anan a z prvního místa postoupila do finále. Úžasný výsledek české reprezentantky, Verčo držíme palce do finále.