Bodaidžu-macuri – „Svátek lip“

===Japonská oslava jara na pražském Vyšehradě

.=
V pátek 5. června 2009 od 18 hodin se koná v areálu NKP Vyšehrad (Staré purkrabství, Královská akropole a okolí) již čtvrtý ročník japonské oslavy vrcholícího jara.

.<>
[*http://www.czechkarate.cz/images/33.gif*]

.=
A na co se můžete letos těšit? V prvé řadě na klasické i soudobé japonské divadlo –v prostorách Starého purkrabství vystoupí tanečník a choreograf Inoue Makoto s originální fantazií pro světlo, zvuk a pohyb na tradiční pohádkový námět, nazvanou Kaguya („Měsíční princezna“ – premiéra!).

.=
Pod širým nebem za svitu ohňů (styl takigi – doslova „osvětleno dřívím“) budou k vidění klasické frašky kjógen – konkrétně tituly Kuči-mane („Papouškování“) a Šimizu (Horský pramen) – které s českými herci, členy Malého divadlo kjógenu, nastudoval vynikající japonský mistr Šigejama Šime.

.=
Nezbytnou součástí svátku jsou četné rituály – od rituálu lukostřeleckého (v podání členů České asociace japonské lukostřelby kjúdó) až po buddhistickou miniliturgii

.=
Nebudou samozřejmě chybět ani bubny taiko – skupina Wadaiko yosa-yosa! představí mj. zcela novou skladu Tai-on („Tělo-zvuk“). Objeví se i Sato Kenya, populární hráč na šamisen, a další japonští hudebníci.

.=
Pořádá Česko-japonská společnost a NKP Vyšehrad ve spolupráci s Velvyslanectvím Japonska v ČR a za finanční podpory MZV ČR.

.=
Partnerem akce je Axamit travel (www.axamittravel.cz).

**Na většinu akcí vstup volný!**

.=
Podrobnosti, grafické materiály a aktuální verzi programu naleznete na www.japan.cz/vysehrad2009

Kontakt pro novináře, doplňující informace:
Robin Šóen Heřman (Česko-japonská společnost)
shoen@japan.cz tel.: 777 880 847

.<>
[* http://www.czechkarate.cz/images/34.jpg .(leták ke stažení) *] Leták ke stažení