České karatisty školil A.S.Oliva

Letos třiašedesátiletý metodik světového jména v karate, Antonio Oliva Seba ze Španělska, opět navštívil Českou republiku. Tento velmi vitální specialista, na takticko/technické vedení zápasů v kumite, již několik let zajíždí do centra jabloneckého karate KABU, aby ukázal české reprezentaci, jak na to v mezinárodní konkurenci.

A.O. Seba je uznávaným odborníkem, který cestuje po celém světe a šíří své odborné znalosti v mnoha zemích. Je strůjcem úspěchu mnoha mistrů Evropy a světa. Přestože je jeho celoroční kalendář nabitý k prasknutí, nabídkami světových federací, zajíždí dvakrát do roka i k nám. Je to díky osobnímu přátelství s vedoucím státní reprezentace Ing. Ondřeji Musilovi a také přátelskému kolektivu české reprezentace, který si oblíbil.

„Máte zde skvělé podmínky pro růst mladé generace a mne baví být při tom. České prostředí mi vyhovuje a vidím zde možnosti zlepšování vašich závodníků“, komentoval svůj, již několikátý, pobyt v Jablonci nad Nisou mistr Seba. Po tomto soustředění odlétá do Malajsie, kde připravuje na MS řadu dalších závodníků z jiných zemí. Nemá své favority a učí taktice každého, kdo má o kumite na této úrovni skutečný zájem.

„Letošní přípravy s mistrem Sebou se zúčastnilo na padesát zájemců z řad širšího i užšího výběru reprezentace mládeže a dospělých. Vidím velmi pozitivně i účast vedoucího úseku rozhodčích Josefa Rajcherta, kterého mistr Seba použil pro konfrontaci hodnocení technik závodníků, trenérů a rozhodčích“, řekl vedoucí reprezentace Musil a dodal „pan Oliva je skutečným odborníkem na taktiku zápasu kumite a kdo pochopí jeho systém přípravy, je na opravdové cestě za vítězstvím“.