GERMAN OPEN 2010 – zpráva

.=
Ve dnech 18. – 19.9.2010 se členové státní reprezentace kata zúčastnili jednoho z nejprestižnějších evropských turnajů GERMAN OPEN v německém Erfurtu. Tento výjezd byl mimo jiné i jednou z posledních prověrek před blížícím se MS WKF.
Potěšující byl fakt, že turnaj absolvovali takřka všichni reprezentanti ČR kata. Konkrétně Vladimír Míček, Jakub Tesárek, Jindřich Pimann, Lukáš Janda, Jakub Debrecenyi, Mirka Vašeková a jako doprovod asistent trenéra st. reprezentace pro kata Iva Keslová.

.=
V sobotu 18.9.2010 byla soutěž zahájena kategorií kata. Ve velmi dobré konkurenci 66 závodníků se naši muži rozhodně neztratili, spíše demonstrovali stále zvyšující výkonnost.Nejlepším z výpravy se stal Jakub Tesárek, který se probojoval až do finále. Zde sice prohrál s medailistou posledního ME Francouzem Dackem, avšak stříbrná medaile je jedním s největších turnajových úspěchů české reprezentace v kata individuál.

.=
Nejdále se hned po Jakubovi dostal Lukáš Janda, který se probojoval až do 5. kola. Vladimír Míček sice vypadl ve třetím kole, ale díky tomu, že s pozdějším vítězem této soutěže, dostal se do repasáže. Zde svému soupeři podlehl a získal 9.místo. Jindřich Pilmann a Jakub Debrecenyi se probojovali do 3.kola. Smůlu měla Mirka Vašeková, která ač dobře připravená a patřičně namotivovaná kvůli zdravotním potížím nemohla nakonec nastoupit.

.=
V neděli 19. 9. 2010 si náš, poslední dobou mezinárodní úspěchy sbírající tým kata ve složení Jindřich Pilmann, Jakub Tesárek a Lukáš Janda, nepřipouštěl situaci, že by měl odejet z této soutěže bez medaile. Prezentovalo se zde osm velmi kvalitních reprezentačních týmů a náš tým přesvědčoval v každém kole, že na blížící se MS je připraven dobře. V prvním kole porazil 5:0 kvalitní „béčko“ Francouzů, v druhém tým Německa též 5:0 a ve finále národní tým Francie (na posledním ME 3.místo) 4:3 Pohár pro vítěze byl pro tým ČR zasloužený.
Je na místě poděkovat všem zúčastněným jednak za účast (turnaj všichni absolvovali na vlastní náklady) a jednak za vzornou reprezentaci, která české karate v očích mezinárodního pohledu posunulo opět o kousek výš.

Výsledky:
kata individual muži
– Jakub Tesárek 2.místo
– Vladimír Míček 9.místo

Kata tým muži
– Jindřich Pilmann,Jakub Tesárek,Lukáš Janda 1.místo

V Praze 14. 9. 2010
Asistent st. reprezentace kata Iva Keslová