1. den Mistrovství světa 2023 – Budapešť

24.10.2023 začalo v Budapešti 26. Mistrovství světa karate seniorů. Dnes nás reprezentují Veronika Mišková a Matteo Tamborlani v kategorii kata a dále Ondřej Bosák, Jáchym Tinavský a Klára Muzikářová v kategorii kumite.

DOPOLEDNÍ BLOK

V dopoledních hodinách nastupuje na tatami č. 3 Matteo Tamborlani (kata muži) a na tatami č. 5 nastoupí o něco později Veronika Mišková (kata ženy).

VÝSLEDKY:

Matteo Tamborlani předvedl v 1. kole kata Anan Dai a Veronika Mišková zacvičila kata Kururunfa. Matteo se probojoval do 2. kola, kde předvedl kata Suparinpei a Veronika se probojovala až do kola 3. (ve druhém zacvičila kata Papuren a ve třetím kata Chibana No Kushanku).

ODPOLEDNÍ BLOK

V odpoledních hodinách nastupují na tatami závodníci kumite – Ondřej Bosák, Jáchym Tinavský a Klára Muzikářová.

VÝSLEDKY:

Ondřej Bosák (kumite muži +84kg) nastupoval se zraněním a bohužel prohrál v prvním kole 1:3 se závodníkem Yi-An Chanem z Čínské Tchaj-Pej.

Jáchym Tinavský (kumite muži -84kg) postoupil do druhého kola, kde zvítězil 7:1 se závodníkem Sandi Firmansyahem z Indonésie. Ve třetím kole vyhrál nad francouzským závodníkem Raybakem Abdesselem a ve čtvrtém kole se utkal se závodníkem Eduardem Gasparinem a tento zápas skonči prohrou. Jáchymovi po fantastických výkonech bohužel unikl boj o medaile.

Klára Muzikářova (kumite ženy +68kg) v prvním kole zvítězila 6:1 se závodnicí Bhuvaneshwari Suresh Jadhav z Indie. Ve druhém kole prohrála s reprezentantkou Bosny a Hercegoviny Stefani Kresic.