K1 Premier League Baku

Ve dnech 2.-4. září 2022 odstartovala světová seniorská liga karate v Ázerbájdžánu kam odcestovali čtyři čeští závodníci s trenérem M. Hýskem. Jako první se na tatami postavily naše katařky Verča Mišková a Amálka Ondroušková.

Verča porazila závodnici ze Španělska a Švýcarska, ale bohužel nestačila na závodnici z Turecka, které podlehla a těsně tak nepostoupila do čtvrtfinále a obsadila konečné 9. místo.

Amálce Ondrouškové v prvním kole nenastoupila závodnice z Íránu (problém s kimonem). Amálka v dalších kolech podlehla zavodnici z Itálie a Japonska.

V kategorii kumite nás reprezentovali Ondra Bosák, který v kategorii KUMITE muži nad 84 kg v prvním zápase podlehl závodníkovi z Ázerbájdžánu 0:4, když poté v nadcházejících dvou zápasech porazil polského reprezentanta 5:4 a chorvatského závodníka 3:0. Ondra obsadil konečné 9. místo.

Martina Šáchová v kategorii KUMITE ženy nad 68 kg podlehla v prvním zápase 0:1 Japonce a v dalším boji svedla velmi vyrovnaný zápas se závodnicí z Kazachstánu, které podlehla 4:5. Martina bohužel ze skupiny nepostoupila.

Děkujeme všem za reprezentaci