K1 Premier League Rabat

Ve dnech 13. – 15. 5. 2022 se konalo další kolo světové seniorské ligy karate v Maroku. Tohoto turnaje se zúčastnili celkem 3 závodníci Veronika Mišková, Dominik Kočandrle, Martina Šáchová a trenér Miroslav Hýsek.

V kategorii kata ženy přidělil Veronice Miškové los do skupiny závodnice z Japonska OHUCHI MIRISA a Maroka AGALMAM SANAE. Bohužel i přes veškerou snahu Veroniky se ji nepodařilo své závodnice porazit a postup ze skupiny do čtvrtfinále se rozplynul. Verča se nyní 100% koncentruje na seniorské ME v Turecku. 

V kategorii kumite muži do 67 kg se na své první velké seniorské akci ukázal Dominik Kočandrle. Dominikovi přidělil los do skupiny belgického závodníka OUALAD HAJ AMAR YOUNESSE a úřadujícího mistra Evropy z Řecka XENOS DIONYSIOSE. Dominik v prvním kole proti belgickému závodníkovi začal velmi dobře, když vedl v polovině zápasu 2:0, ale také měl na kontě již 3 tresty chukoku za pasivitu, vyšlápnutí a držení. Při vzájemném střetu byl Dominik kontaktován, ale hlavní rozhodčí vyhodnotil celou situaci jako simulaci a Dominik byl vyloučen. Ve druhém zápase s řeckým závodníkem si Dominik počínal velmi dobře takticky. Ke konci zápasu za stavu 0:1 Dominik v rohu překvapil řeckého závodníka, když kopem na hlavu otočil skóre a vedl 3:1. Bohužel toto skóre nedokázal udržet a Dominik podlehl svému soupeři 3:3 na senchu.

V kategorii kumite ženy nad 68 kg nastoupila jako nasazená závodnice Martina Šáchová a los ji přidělil do skupinového boje závodnici z Finska KEINANEN TITTA a z Belgie MULOLO OPHELIE. Martina v prvním zápase porazila belgickou závodnici 5:4 a ve druhém kole remizovala s finskou závodnicí 0:0 a tím potvrdila postup ze skupiny z prvního místa. Ve čtvrtfinále se utkala se závodnicí z Tuniska JEMI CHEHINEZ, kterou porazila 4:2. V semifinále Martina nastoupila proti závodnici z Egypta OKILA MENNA SHAABAN (stříbrná z MS 2021), se kterou svedla vyrovnaný souboj, ale bohužel ji podlehla 1:2. V boji o bronz na ni čekala soupeřka z Kosova ORANA FORTESA.

V nedělním malém (bronzovém) finále se pro Martinu nevyvíjel zápas moc dobře, když během zápasu prohrávala 1:3. Martině se v posledních 30 vteřinách podařilo kopem na hlavu vývoj zápasu otočit na 4:3 a toto skóre se již nezměnilo ani v poslední vteřině zápasu při využití video review soupeře.

Martina vybojoval bronz!!!

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci a držíme palce na seniorském ME v Turecku

Míra Hýsek