K1 Premier League Matosinhos

Vážení závodníci,

přidáváme report z K1 Premier League Matosinhos.

Jako kouč kata se závodů zúčastnila Mirka Vašeková

Od 21.4–24.4 se konala druhá Premier League v tomto roce s novým round robin systémem. V kata Českou republiku reprezentovala Veronika Mišková a Amálie Ondroušková. Veronika Mišková byla ve skupině 4, kde měla ze Španělska a z USA. Verča v prvním kole cvičila Papuren, s kterou porazila španělskou juniorskou reprezentantku, která cvičila Chatanyara Kushanku. V druhém kolem se střetla se zkušenou závodnicí z Ameriky, proti které zacvičila agresivně i kvalitně technicky Chibana no Kushanku. Nicméně ani kvalitní výkon nestačil na poražení závodnice se známým jménem. Ve skupině sedm poprvé startovala Amálie Ondroušková. V prvním kole porazila závodnici z Francie s katou Gojusihodai. Ve druhém kole podlehla závodnici Juettner Jasmin z Německa. Třetí kolo bohužel nevyšlo, Amálce se rozvázal pásek a i přesto, že dobře zacvičila kata Unsu prohrála. Děkuji moc za reprezentaci oboum dívkám.

Amálie Ondroušková si prošla svou premiérou a cítila se skvěle, uvolněně a závod si velmi užila. „Jsem nadšená, že jsem se tohohle závodu mohla vůbec zúčastnit. Byl to neskutečný zážitek a je neuvěřitelné, že jsem mohla být v jedné hale a také na jednom tatami s top závodnicemi světa. Myslím, že výkony, které jsem na tatami nechala, byly jedny z mých nejlepších výkonů za poslední dobu. Nicméně si uvědomuji, že je stále na čem pracovat.“

Za kumite Českou republiku reprezentovala Martina Šáchová a Ondra Bosák. Ondrovi přidělil čtvrteční los závodníka z Ázerbájdžánu (Osmanli Osman) a závodníka z Gruzie (Gogita Arkania). Ondra se v prvním zápase utkal s ázerbájdžánským závodníkem, kterému podlehl 2:2 na senchu. Ze strany Ondry to byl velmi opatrný zápas, kde se mu až ke konci podařilo skóre vyrovnat. Druhý zápas ho čekal Gogita Arkania, kde byl Ondra aktivnější a vytvářel na soupeře nepříjemný tlak. Ke konci zápasu Ondra inkasoval úder na hlavu a musel zápas otevřít, kde po riskantním kopu dostal podmet a inkasoval 3 body. V kategorii kumite ženy nad 68 kg závodila Marťa, proti které byly nasazeny závodnice Niamh Junner (Skotsko) a Pascual Chico Marta (Španělsko). Martina v prvním kole porazila skotskou reprezentantku 5:4, když se skóre zápasu přelévalo z jedné strany na druhou. Ve druhém kole nastoupila proti španělské závodnici, kde hned na začátku inkasovala kop na hlavu a musela skóre otáčet, což se jí povedlo až do stavu 5:4. Bohužel v posledních pěti vteřinách Španělka vyrovnala a Martina prohrála na senchu a její postup do TOP 8 se nekonal. Shrnul kouč kumite Míra Hýsek.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci.