Karate 1 Premier League Dublin 2023

Od 8. září do 10. září 2023 probíhala v Dublinu Karate 1 Premier League. Tento turnaj byl čtvrtým a také posledním Karate 1 Premier League turnajem, který se letos konal. Zúčastnilo se ho více než 350 závodníků z 58 zemí a Českou republiku zde reprezentovali Ondřej Bosák v kumite a Veronika Mišková v kata.

V pátek 8. září dopoledne nastoupila Veronika Mišková na svůj první zápas proti francouzské závodnici Helvetii Taily, na kterou bohužel se ziskem 39.10 bodů nestačila. Ve druhém zápase si Veronika bodově polepšila na 40.10 bodů a porazila tak svoji indonéskou soupeřku Putri Aprila Krisda. Ve třetím a posledním zápase nastoupila Veronika proti Hongkongské závodnici Sum Man Lo a i tento zápas byl pro Veroniku, se ziskem 40.30 bodů, vítězný.

2 vítězství bohužel na postup mezi 8 nejlepších nestačily, ale Veronika předvedla jeden z nejlepších výkonů na úrovni soutěže Premier League. Porazila výherkyni sérií A a také vicemistryni Asie, takže se potvrdila správná příprava vzhledem k nadcházejícímu mistrovství světa v Budapešti.

V sobotu 9. září v odpoledních hodinách nastoupil na tatami Ondřej Bosák. Ondra měl ve své skupině 2 závodníky, srbského reprezentanta Djordjeho Tesanovice a světovou špičku, španělského reprezentanta Sakha Babacar Secka, který je vítězem světových her z Birminghamu.
V prvním zápase Ondra nastoupil proti srbskému soupeři Tesanovicovi, se kterým prohrál na letošním mistrovství Evropy seniorů, avšak na tomto turnaji se mu ho podařilo po výborném výkonu porazit 3:2. V druhém zápase na Ondru čekal španělský závodník a světová špička Sakh B. Seck. Zápas byl velmi vyrovnaný a skončil za stavu 0:0.

U Ondry byl vidět obrovský progres v taktice a ačkoliv se mu nepodařilo postoupit mezi 8 nejlepších, věříme, že udrží formu, kterou má až na mistrovství světa.