Konal se KARATE CAMP 2016

Malebná krajina Šafránkova mlýnu v blízkosti Drahonína v Jihomoravské metropoli hostila mladé a nadějné karatisty z celé české republiky. Na akci se sešlo více jak 120 cvičenců, což je rekordem čtvrtého ročníku mládežnického národního kempu karate v ČR. Je nutné podotknout, že na akci byli přítomni i studenti a lektoři od našich bratrů, ze Slovenska. Celá akce se konala pod záštitou Českého svazu karate (ČSKe) a Sportovní centra mládeže (SCM) Brno. Akce byla rozdělena pro dvě věkové kategorie. Žáci od 8 do 13 let a mládež dle věkových kategorii WKF (World Karate Federation, organizace podporovaná Olympijským výborem a zároveň federace která bude zastupovat karate na olympijských hrách v Tokiu 2020) tedy 14 – 18 let.

Na základě projektu Českého svazu karate a podpory dětí ze strany MŠMT byla tato akce podporována finanční dotací pro děti do 13 let a musíme přiznat, že mnohým rodičům výrazně pomohla. Touto cestou patří velké díky ČSKe a MŠMT.
Soustředění bylo pod vedením kvalifikovaných trenérů z ČSKe, jak ze strany lektorů státní reprezentace, tak ze strany Trenérsko-metodické komise. Hostem soustředění byl i Slovenský lektor a zároveň profesor z Univerzity v Banské Bystrici, který měl na starosti kondiční přípravu a metodické novinky v této oblasti. Ostatní trenéři pak dle svých specializací v oboru.

Vzhledem k tomu, že soustředění proběhlo v polovině prázdnin, bylo celé zaměřeno na objem a to znamená cvičení a cvičení. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin KATA (forma sestav proti fiktivnímu soupeři) a KUMITE (sportovní zápas mezi dvěma soupeři) a ty následně byli do dalších dvou věkových kategorií, jak již bylo zmiňováno. Každodenní náplň pak třífázové cvičení od kondiční přípravy (CrossFit, Posilování, vytrvalostní a rychlostní cvičení), až k specializované přípravě (dle disciplín kata a kumite) a v neposlední řadě regenerační cvičení (protahování nebo Jóga).

V průběhu soustředění místo navštívila i Česká televize, která natočila zajímavé záběry z akce a provedla krátký rozhovor s některými nadějnými závodníky, kteří mají už zkušenosti s medailových umístění na mezinárodní úrovni. Bylo to příjemné zpestření. Na tuto reportáž se můžete těšit na ČT 4 sport koncem prázdnin.

Všichni zúčastnění si tuto akci užili a těší se na další roční, již pátý, který se bude konat 22.-29.7.2017 na stejném místě.

   
         
   
         
   
         
   
         
   

Ostatní foto naleznete na stránkách Facebooku Národního teamu zde:
www.facebook.com/CzechNationalYouthKarateTeam/