Konalo se školení rozhodčích 2016

Český svaz karate má za sebou pravidelné školení národních rozhodčích, které proběhlo v Ústí nad Labem. V třídenním záběru, pod dohledem komise rozhodčích (předseda J. Rajchert – Ústí n. L., Jakub Tesárek- Praha a Jaromír Musil – Brno)se v prvním kole potilo na 22 rozhodčích. Svou druhou etapu má na pořadu 30ti členná skupina rozhodčích z Moravy a Slovenska v Haviřově.

„Každoročně školíme nejen nové adepty pro tuto činnost, ale také prověřujeme a hodnotíme výkony rozhodčích stávajících“, uvedl Rajchert.

První den se konal výklad pravidel, která doznávají na mezinárodním poli některých změn a to jak v disciplíně kata tak i kumite a následné testy.

Druhý den byl věnován praktickému rozhodování cvičných zápasů závodníků všech kategorií. Za tímto účelem byl ve dvou tělocvičnách ZŠ Rabasova uspořádán otevřený turnaj KR ČSKe. Toho se zúčastnili nejen domácí závodníci, ale také hosté z Českých Budějovic, Liberce, Prahy, Sadské a Lovosic (zde se osvědčila spolupráce s úsekem reprezentace ČSKe vedeným M. Hýskem a P. Piskačovou)

Konaly se zápasy v 10 sekundách na „náhlou smrt“ (první úder), 30 sekundové zápasy na sběr bodů v útocích a pak minutové zápasy dle pravidel.

Nejúspěšnější závodníci si to pak v každé kategorii rozdali o pohár pořadatele. Tento model dal zabrat všem účastníkům, protože se zápasilo bez přestávek do odpoledních hodin.

Vítězové jednotlivých kategorií: mladší žactvo Šťáhlavský(KABU Praha), starší žactvo Anna Herries(SKK Liberec), dorost Černík(Karate Sadská), senioři Dostálová (SKK Liberec).

Poslední částí akce byl seminář čtyř stylů kata, kde po výkladu technik a rozdílností předváděli rozhodčí sestavy před komisí.

Vyhodnocení celého školení a semináře tentokráte přineslo i několik vyšších tříd zúčastněným rozhodčím.

Součástí celé akce bylo i vyhodnocení nejlepších rozhodčích sezóny 2015.
Za výkon rozhodčího, aktivní spolupráci v rozhodcovském sboru, přístup k nominacím a zastupování, byli vyhodnocení tři rozhodčí s finanční odměnou.

TOP rozhodčí senior: Vladimír Janda a Josef Pekarovič a TOP rozhodčí junior Jan Drobeček.