Liga a 2.kolo NP seniorů 2013

Národní pohár seniorů ČSKe vstoupil do svého druhého kola. Při soutěži ligových družstev se utkali v Českých Budějovicích i závodníci kategorie nad 18let, kteří bojovali nejen o prvenství na tomto turnaji, ale také o postup na letošní M ČR.

Stejně jako na předcházejícím kole v Ústí nad Labem se soutěž zaměřila na týmové zápasy a jednotlivci byli výrazně v početné menšině(48!). Disciplína kata zažila nebývalý jev , kdy se odehrály mezi muži (vítěz Pilmann-SK Kesl ryu Praha a Soudný MMa Self Defenc) a ženami (vítězka Dvořáková Jukl karate team a Punnerová KK D.Králové) pouze finálové duely!

Mezi nejsilnější momenty v soubojích kumite, tohoto turnaje patřil, finálový duel ústeckého Vladislava Kise (Sport Union) s budějovickým Koudelkou (Fight club). V kategorii mužů do 60kg se tito dva vyrovnaní závodníci střetli již poněkolikáté a zlato tentokrát „odjelo“ do Ústí nad Labem. V dobré formě se představily dvě závodnice ústeckého klubu SKR Sport Union, Zuzana Teufelová a Lucie Benešová. Obě zvítězily ve svých hmotnostních kategoriích, žen do 68 a nad 68 kg a přidaly ještě třetí místa v Open. Domácí závodnice TJ Karate České Budějovice, Lucie Veithová, měla za sebou těžké zápasy v soutěži družstev, kde sbírala body pro svůj tým, ale nastoupila i do jednotlivců. V kategorii žen do 61 kg prošla úspěšně eliminacemi a ve finále si poradila i s Kaliničenkovou (KK Krupka), která zůstala za svým jménem dravé bojovnice a nedařilo se jí zabodovat.

Jako již téměř tradičně odjížděl z turnaje se třemi zlatými medailemi Jindřich Pilmann, který bude patrně po ukončení kariéry aktivního závodníka, marně hledat za sebe plnohodnotného zástupce. Zvládnout disciplínu kata i kumite a hlavně dlouhodobě na vrcholové úrovni, totiž zvládne málokterý současný závodník.

Ligová soutěž dále přinesla dílčí výsledky a vše se bude rozhodovat až ve finálových utkáních v Hradci Králové. Ostatní výsledky této soutěže najdete na www.karaterec.com.