MEZI. MISTROVSTVÍ USA 2012

Mezinárodní mistrovství USA 2012

Karatisté Fight Clubu uspěli na mezinárodním mistrovství USA, které se konalo 11.- 17. července 2012 v Miami, ve státě Florida. Závodů se zúčastnilo 6 bojovníků ve věku 12 až 16 let, kteří vybojovali celkem 5 medailí. Mistryní USA se stala Vladimíra Račáková, která si ve finále poradila se svěřenkyní několikanásobného mistra světa George Kotaky z Hawaje. Bronzovou medaili si přivezli Jan Koudelka, Aneta Růžičková a Filip Hluštík v disciplíně kumite (sportovní boj) a také juniorský tým ve složení Jiří Krych, Filip Hluštík a Jan Koudelka. Jiřímu Čížkovi bohužel nestačili na medaili ani čtyři vyhrané zápasy, a tak skončil na výborném 5. místě.

Výsledky ( kumite ):
1. místo Vladimíra Račáková
3. místo Jan Koudelka
3. místo Filip Hluštík
3. místo Aneta Růžičková
3. místo Kumite team (Krych, Koudelka, Hluštík)
5. místo Jiří Čížek
5. místo Jiří Krych

Očima trenéra:
Na mistrovství USA jsme byli pozváni klubem karate (Champions Academy Miami), kde jsem 7 let působil. Díky této zkušenosti jsem mohl posoudit, jak se úroveň sportovního karate v posledních letech v této zemi zvedá. Mistrovství bylo velmi dobře obsazeno kvalitními závodníky ze Severní a Jižní Ameriky, Japonska i Evropy. Američané bojovali o nominaci na Panamerické hry, které se konají v mexickém Cancůnu a také o účast na mistrovství světa WKF v Paříži.
Našim závodníkům děkuji za výborné výkony, které na tatamy podávali i za skvělé chování během celého výjezdu. Také bych rád poděkoval panu Cristianu Giraldou, který se o nás po celou dobu skvěle staral.
Věřím, že cesta našeho oddílu do USA nebyla poslední a že nám naše nově navázané přátelské vztahy otevřou nové možnosti a zároveň doufám, že počet našich závodníků, účinkujících na turnajích v USA jen poroste.

Marek Hullman