Ondřej Bosák je na World Combat Games bronzový

Český karatista Ondřej Bosák mohl díky nominaci reprezentovat Českou republiku na prestižním multi-sportovním turnaji World Combat Games, který se konal od 20.10. do 30.10.2023 v hlavním městě Saúdské Arábie Rijádu. Tento turnaj nebyl určený pouze pro závodníky karate, ale zahrnoval 16 dalších bojových sportů a umění jako box, šerm, wushu, kendo nebo sumo.

Dny pro soutěžení v karate byly stanoveny hned na začátek turnaje a sice na 20. a 21. října. Na zápasiště nastoupil Ondřej 21.10. a ve svém poolu Men‘s Kumite +84Kg (1/2) měl další 3 závodníky, kteří obdrželi nominaci . Každý závodník se utkal s každým a dva nejlepší postupovali do boje o medaile. Ondra patřil spolu s reprezentanty z Itálie a Bosny mezi favority, což se později také potvrdilo.

Zápas s A. Bostandzicem z Bosny Ondra zvládl s naprostým přehledem a doslova svého soupeře vykopal – zápas skončil vítězstvím 8:0, čímž si Ondra velmi dobře nastartoval své šance na postup dále.

V zápase s M. Avanzininem z Itálie Ondra remizoval 0:0 a rozhodující byl tedy zápas s americkým závodníkem. Tento zápas Ondra zvládl také velmi dobře, ačkoliv musel skóre otáčet, podařilo se mu ho dostat pod kontrolu a zvítězit. Během tohoto zápasu si ale vyvrtnul palec u nohy, který mu později způsobil nemalé potíže a byl kvůli tomu velmi limitován.

Zápas o finále Ondrovi bohužel o kousek unikl, utkal se zde s reprezentantem z Kazachstánu – Diasem Anarbekovem, který zápas vyhrál 4:3. Vítězem celé kategorie se nakonec stal reprezentant Saúdské Arábie Sanad Sufyani. Ondřej Bosák tak vybojoval úžasné 3. místo, předvedl vynikající zápasy a výborně reprezentoval Českou republiku. Nyní se může plně soustředit na Mistrovství světa, které začíná 24. října v Budapešti.