Proběhlo soustředění repre. KATA

V neděli 6. května 2012 v Hustopečích proběhlo soustředění reprezentace KATA zaměřené pro kontrolu před ME na Tenerife a pro ostatní členy jako kondiční příprava.

Soustředění proběhlo pod vedením asistentů reprezentace KATA Jaromírem Musilem a Ivou Keslovou. Soustředění se zúčastnilo celkem 15 členů širšího výběru reprezentace. Pro nemoc nebo jiné povinnosti se omluvilo ze soustředění 7 členů z celkového počtu 29 členů širšího výběru reprezentace.

Soustředění probíhalo ve dvou blocích. Dopolední blok byl zaměřen na základní cvičení pro stabilitu při postojích a obratech, na které navazovalo složitější procvičení a propracování tohoto cvičení. Poté následovalo, specializovaná příprava trénovanosti rychlostní vytrvalosti. Závěrem dopoledního tréninku bylo zařazeno posilovací cvičení na balančních podložkách, cvičení s medicinbaly a jiné.

Po obědě se reprezentace přesunula do výukové místnosti, kde jsme si řekli něco o komplexu kondiční přípravy, na kterou by se reprezentanti měli zaměřovat v období prázdnin a zejména evidenci výkonnosti. Poté následovalo motivační video z ME/MS nejlepších závodníků v evropě a světě.

Odpolední trénink byl zaměřen na zdokonalení techniky samotné, zákadní přesuny a rotace v kata. Závodníci, kteří se připravují na ME předvedli své soutěžní kata, na kterých pracovali pro ME na Tenerife. Ostatní závodníci pak hodnotili jejich chyby a pozitiva v provedení kata a tím se učili poznávat i jiné styly než sami cvičí. Závěrem pak pokračovali v kondiční přípravě s použitím balančních a posilovacích pomůcek Chi-shi. Kompenzační cvičení pak zakončilo dnešní den. Další plánované soustředění proběhne před MS WKF cca září / říjen 2012.

Závěrem bychom chtěli všem zúčastněným poděkovat za jejich nasazení a zodpovědnost při cvičení a hlavně přístupu ke cvičení.

Pár fotografií ze soustředění: