Setkání Mistrů na internetu

internetové vysílání záznamu ze Setkání Mistrů bojových umění na Staroměstském náměstí v Praze dne 15.9.2009 naleznete zde: http://www.ceskatelevize.cz/…-umeni-2009/

.=
Asijské bojové sporty ovládly střed Prahy a předvedly i rekord
Za velkého zájmu diváků se dnes na pražském Staroměstském náměstí uskutečnila akce nazvaná Setkání mistrů bojových umění. Zájemcům nabídla ukázky karate, taekwonda, suma, aikida, samba, kendó a sekání mečem. Padl také český rekord v přerážení stavebních dílců YTONG loktem.

.=
„Cílem akce je představit veřejnosti bojové sporty a nabídnout je jako určitou náplň volného času,“ řekla ČTK za organizátory Adéla Jansová. Malí i velcí diváci si tak podle ní mohli vybrat disciplínu, které by se případně chtěli v budoucnu věnovat. Pořadatelé z České unie bojových umění by z akce rádi vytvořili novou tradici a podobnou přehlídku plánují na Staroměstském náměstí uspořádat i příští rok.

.=
V centru Prahy vystoupilo přes sto špičkových českých sportovců včetně několika mistrů světa a Evropy. Mimo jiných například kickboxeři bratři Kazdové, Jiří Havránek a Renáta Vesecká a karatisté Jan Tuček a Petra Nová. Kromě známých jmen předvedli své umění i členové mnoha sportovních klubů z celé republiky, a to včetně dětí předškolního věku.

.=
O zlepšení českého rekordu v přerážení stavebních dílců YTONG úderem lokte se úspěšně pokusil taekwondista Petr Hulinský. Jednou ranou se mu podařilo rozlomit patnáct desek, čímž o jednu překonal svůj vlastní rekord. Dvaačtyřicetiletý Hulinský se tak postaral o nový zápis do české knihy rekordů. I když původně chtěl v případě neúspěchu na další pokusy rezignovat, bezprostředně po přelomení desek oznámil, že se jich příští rok pokusí zdolat šestnáct.

.=
V přestávkách mezi jednotlivými bloky ukázek bavili diváky svými vystoupeními zpěváci Jakub Smolík, Helena Zeťová a dívčí skupiny 5Angels. Svátek příznivců bojových umění pak večer završí koncert populární kapely Cocotte Minute.

ČTK