Sportovní diplomacie

V pátek 7. října úspěšně dokončili studium MPA (Master of Public Administration) obor Sportovní diplomacie, dva dlouholetí členové Českého svazu karate.

Petr Beníšek, který je v současnosti předsedou rady reprezentace a Jakub Tesárek, který je mezinárodním rozhodčím EKF a také generálním sekretářem Českého svazu plaveckých sportů.

Diplomy předával předseda Českého olympijskému výboru Jiří Kejval a děkan fakulty mezinárodních vztahů VŠE Josef Taušer.

Program Sportovní diplomacie společně organizují Český olympijský výbor, Slovenský olympijský výbor, Vysoká škola ekonomická, ale i další instituce jako Ministerstvo zahraničí ČR.
V tomto programu absolvují studenti 10 předmětů z oblastí sportovní diplomacie, organizace a financování sportu, práva, negociace a argumentace, komunikace a práce s médii, managementu a marketingu, základům protokolu a etikety nebo mezikulturní komunikace. Program odstartoval v roce 2017 a za první tři ročníky jej absolvovalo program 56 studentů, z nichž 15 si letos doplnilo titul MPA.