Tréninkový kemp se Sandy Scordo 🇫🇷

Ikona světového karate Sandy Scordo vedla tréninkový kemp v Praze !

Poslední listopadový víkend 25. – 26.11. se odehrál ohromující tréninkový kemp v Praze, který přinesl vzrušující setkání mezi mladými nadějemi, reprezentanty, trenéry a francouzskou superstar Sandy Scordo. Tato událost, řízená Lucií Veithovou z komise talentované mládeže ve spolupráci s trenérsko-metodickou komisí, představila zářivou hvězdu karate, která se může pyšnit 8 medailemi ze světových šampionátů a 15 medailemi z Evropských šampionátů.

Sandy Scordo, známá svými mistrovskými výkony v disciplíně kata, přinesla do tohoto kempu své bohaté zkušenosti. Její dvojnásobný úspěch na mistrovství světa v letech 2012 a 2014, vítězství na světových hrách v letech 2013 a 2017 a držení první pozice ve světovém žebříčku WKF v období 2012-2017 ji staví do role inspirativního vzoru.

Kromě úžasné přítomnosti Sandy Scordo se na tréninkovém kempu objevil také Miroslav Sližik, reprezentační trenér Slovenska v letech 2009-2014, kterého jsme pozvali pro jeho didaktické dovednosti a odborný pohled. Jeho spojení se Sandy Scordo není náhodné. Miroslav Sližik dlouhodobě spolupracuje nejen s mnohými českými reprezentanty, byl osobním trenérem francouzského reprezentanta Vu Duc Minh Dack, ale i krátce spolupracoval se Sandy Scordo na sklonku její sportovní kariéry a dokonce společně vedli dva tréninkové kempy v Nové Kaledonii.

Intenzivní tréninkový program nabídl účastníkům pochopení biomechanických a technických aspektů kihon/kata a rozšířil jejich dovednosti za účelem zlepšení motorické kontroly a přesnosti pohybu zejména přesunů a poskytl další pohled na rozvoj koordinačních a odrazových schopností.
Sobotní dvoufázový program byl vyhrazen pro 8 reprezentantů ČR za účelem individualizace jejich sportovní přípravy.
Nedělní dvoufázový program byl otevřen pro všechny členy Českého svazu karate a rozdělen do dvou skupin dle věku a úrovně, a zakončen odbornou diskuzí spolu s přítomnými trenéry, ze které vzešly zajímavé podněty pro budoucí školení TMK v příštím roce. Některé kluby si nenechaly ujít tuto událost a využily služeb francouzské lektorky i soukromě.

Tento tréninkový kemp se stal nejen vzdělávací zkušeností pro naše trenéry a závodníky, ale také jedinečnou příležitostí nahlédnout do světa vrcholového karate skrze oči jedné z nejuznávanějších postav v tomto odvětví. Sandy Scordo svým příkladem a vedením vzbudila novou vlnu inspirace a naděje mezi těmi, kteří sní o dosažení vrcholu v této náročné disciplíně. Její energie a oddanost karate byly nakažlivé pro všechny zúčastněné.

Mockrát všem děkujeme za účast, za příjemnou atmosféru a společně stravený čas 🙂

– Mgr. Lucie Veithová