Tréninky s Shahinem Khudaverdiyevem

V libereckém TmRS probíhaly ve dnech 30.10. – 9.11.2023 tréninky s trenérem Shahinem Khudaverdyievem z Baku. Tréninkové skupiny kategorií U12 a U14 absolvovaly 2 tréninky; skupiny U16, U18 a U21, v rámci TmRS, trénovaly 4 tréninkové dny. Zaměřením tréninků byla technicko-taktická příprava, vzhledem k nejvyšším soutěžím v ČR a WKF.

Shahin Khudaverdiyev je trenérem národního týmu Ázerbájdžánu, který je jedním z nejlepších na světě. V tomto týmu vyrůstají každý rok mistři Evropy i světa. Trenérem národního týmu je Shahin již dlouho, a dále je také osobním trenérem takových hvězd karate, jako je Shahin Atamov, Aykhan Mamayev nebo současný medailista z MS, ME a Evropských her Asiman Gurbanli. Úzce spolupracoval i s největší hvězdou světového karate Rafaelem Aghayevem.

V neděli 5.11.2023 byla zorganizována akce TmRS v Liberci. Soustředění bylo rozděleno na dvě části. První byla zaměřena na trénink talentované mládeže a širšího výběru reprezentace, a druhá byla připravena pro úzký výběr reprezentace ČR. Hlavní náplní bylo sportovní kumite WKF, které bylo tréninkově přizpůsobené výkonnostní skupině. Akce zúčastnilo přes 60 závodníků.

Děkujeme H&S teamu z. s., jakožto profesionálnímu týmu podporujícím talenty v různých oborech, za jedinečnou možnost tréninků a organizaci akce pro TmRS ČSKe a ČR s člověkem této kvality.