VII. LODM Plzeň 2015 (Olympiáda dětí)

Z pozice ředitele soutěže a hlavního organizátora uvádím několik informací ohledně VII. Letní olympiády dětí a mládeže konané v červnu 2015 v Plzni.

Nevím, jak rychle pracují Krajské úřady ohledně rozesílání informací a jestli už máte info k dispozici, proto se omlouvám, jestli opakuji něco, s čím jste již seznámeni.

Většina informací je uvedena v přiložených propozicích.

Plzeňský krajský úřad rozhodl, že na olympiádě bude celkem 18 sportů a z toho jeden úpolový. Pověřená komise tedy oslovila jednotlivé krajské svazy karate, juda, zápasu a pozvala je na jednání, kde všem sdělila své představy a požadavky.
Základním požadavkem byl počet startujících za daný sport, tj. 4 závodníci (dva chlapci a dvě dívky), nejlépe ve věku 12-14 let. Což se nikomu nelíbilo, protože bylo zvykem 8 startujících. Nastala další diskuze, kde jsme navrhovali alespoň 6 startujích, ale ze strany úřadu byla podmínka pouze 4 závodníci. Dále komise na úřadě hovořila o tom, že by se jim líbilo, kdyby se soutěžilo ve více dnech. Na základě těchto a ještě dalších informací jsme dostali úkol vypracovat projekt včetně rozpočtu. Po několika dalších jednáních nám komise sdělila, že vybrala karate. Možná si někteří z vás dokážou představit, jaké emoce to vyvolalo zejména na svazu juda.

Řadu z nás čeká poměrně dost práce s přípravou závodníků na olympiádu, ale určitě to stojí za to. Když se podíváte do propozic, tak je patrné, že program není plně standardní s pravidly a to zejména u teamů. Přesto se domníváme, že se nám podaří zrealizovat pěkný turnaj a že hlavně děti budou mít krásné zážitky. Vyvinuli jsme nemalé úsilí, aby karate bylo na olympiádě a to se podařilo. Teď už záleží na nás všech, abychom kraji ukázali, že karate vybrali správně.

Ještě pro upřesnění, jedná se o územní rozdělení krajů, tedy celkem máme 14 krajů a účast závodníků je dána jejich bydlištěm, nikoliv jejich členstvím v oddíle či klubu daného kraje.

Pokud budete mít nějaké další dotazy, rád na ně odpovím.

Děkuji

S přátelským pozdravem

Zdeněk Kubalík – kubalikz@email.cz
předseda Svazu karate Plzeňského kraje

propozice ke stažení: propozice_VII-LODM_Plzen_cerven_2015.pdf