YL Fujairah 2024 – 4 medaile pro Česko

První Youth League sezóny je za námi. Turnaj se konal ve Spojených arabských emirátech a z České republiky se na něj vydalo více než 40 závodníků. Celkově se zde sešlo 1856 závodníků ze 76 zemí celého světa a čeští karatisté se opět ukázali v dobrém světle.

Ve čtvrtek otevřela turnaj kategorie U21 a tedy nejstarší závodníci. Hned v tento první den soutěže se podařilo dvěma závodníkům probojovat na stupně vítězů. Bronz vybojovali Amálie Ondroušková (U21 kata female) a Jáchym Tinavský (U21 kumite male +84 kg). Dále vybojoval 9. místo Vojtěch Válek (v kategorii U21 kumite male -84 kg).

Pátek byl vyhrazen pro kategorie juniorů a juniorek a tento den přinesl další velmi dobré výkony českých karatistů. Nejvíce se dařilo Amálii Hakové (letošní vicemistryně Evropy). Ta vybojovala bronz v nejtěžší juniorské váhové kategorii junior kumite female +66 kg. Na 5. místě se v kategorii junior kumite male -55 kg umístil Josef Linhart a dvě 7. místa vybojovaly závodnice Ema Tinavská (junior kumite female -66 kg) a Lucy Hrdličková (junior kumite female -59 kg), kterým chyběl k medaili jen kousek štěstí.

V sobotu závodili kategorie kadetů a kadetek. Zde se našim závodníkům bohužel nepodařilo probojovat na vedoucí pozice.

Poslední den byl věnován nejmladším kategoriím U14. Nedělní zakončení patřilo Tobiasi Špánikovi (U14 kumite male -55 kg), který vybojoval bronz a přidal tak čtvrtou medaili do celkového počtu cenných kovů, které na tomto turnaji čeští závodníci vybojovali.

Tyto úspěchy svědčí o síle českého karate a přinášejí motivaci pro další generace karatistů.

Nejlepší výsledky českých závodníků:

3. místo Amálie Ondroušková, kata U21,  Karate Tygr Ostrava
3. místo Jáchym Tinavský, kumite U21, Fight club CZE
3. místo Amálie Haková, kumite juniorky, Fight club CZE
3. místo Tobias Špánik, kumite U14, TJK České Budějovice

5. místo Josef Linhart, kumite junioři, TJK České Budějovice

7. místo Ema Tinavská, kumite juniorky, Fight club CZE
7. místo Lucy Hrdličková, kumite juniorky, TJK České Budějovice

9. místo, Vojtěch Válek, kumite U21, Karate Tygr Ostrava

– PhDr. Petr Beníšek, MPA

Pavlína Ondrejková – Marketingové oddělení ČSKe