Zakončení sezóny 2010 aneb konalo se MČR mládeže

První prosincový víkend, přesněji tedy 4. – 5. 12. 2010 se konalo v Hodonínské sportovní hale TEZA završení sezóny pro mládežnické karate a to Mistrovství ČR žáků, dorostu a juniorů. Ve dvou dnech se ve sportovní hale setkalo necelých 350 závodníků z 59 klubů ČR. Pořadatelství tohoto mistrovství byl pověřen klub Nidoshinkan Dojo pod vedením Jaromíra Musila. Celé mistrovství bylo rozděleno do dvou dnů. V sobotu se utkali kategorie dorostu a juniorů a v neděli pak kategorie mladších a starších žáků.

Celá akce by se nemohla uskutečnit bez podpory sponzorů, a proto bychom chtěli poděkovat za podporu všem, kteří pomohli. Společně s pořadatelem zastřešoval tuto akci i Český svaz karate pod záštitou města Hodonína. Akci podpořili i tyto firmy: STUARE – tiskárna, MONTGAS, GARKO – Sportovní poháry, AUTOCENTRUM HM – autorizovaný dealer, EM – ElektroMont a.s., JUST FIGHT – prodejce vybavení pro bojové sporty, TENZA, DESPRO one – webdesign, ZÁMEK DIVÁKY – centrum rehabilitace, RESTA GROUP – stavební činnost, ARDEN – stolařství, ANTARES – JIPET GROUP autodoprava a GENERÁLNÍ SPONZOR celé akce byla firma SOLAR POWER CZ, – solární energie. Poděkování také patří všem, kteří pomohli s organizací a to členové klubu NIDOSHINKAN a L. F. CLUB KARATE. Dík patří i rodičům našim studentu a to zejména manželé Židkovi, Šabovi a Kopeční, kteří se postarali o zázemí.

První den byl pod taktovkou hlavního rozhodčího Jaroslava Nekoly a v první části republikové soutěže disciplíny kata jednotlivců přichystaly několik zajímavých duelů, z nichž nakonec vzešli vítězně Filip Vít (dorostenci), Veronika Kopečná (dorostenky), Michal Slávik (junioři) a Kateřina Žídková (juniorky). Bohužel v kategorii Kata team se zúčastnili pouze dva teamy a tak Zlaté medaile vybojovaly trojice z týmů Fight Club České Budějovice (dorostenci + junioři) a SK Tommi (dorostenky + juniorky).

Nové mistry republiky mají samozřejmě i jednotlivé váhové kategorie disciplíny kumite dorostenci, jmenovitě Filip Vít (–52kg), Ondřej Maštalíř (-57 kg), Tiep Timi Ha Dang (-63kg), Luděk Soudný (-70kg), Silvestr Hirner (+70kg) a dorostenky Tereza Obermajerová (–47kg), Veronika Kopečná (-54kg), Zuzana Teufelová (+54kg). V disciplíně kumite junioři pak Vladislav Kis (–55kg), Michal Koběrský (-61kg), Mirek Šulda (-68kg), Marek Janouch (-76kg), Matěj Cvrk (-76kg) a juniorky Karolína Kneisslová (–48kg), Adéla Lehečková (-53kg), Nikola Krátká (-59kg) a Lenka Petříková (+59kg).

Hlavními hvězdami sobotní fáze turnaje se stali především Veronika Kopečná z pořádajícího klubu Nidoshinkan Dojo, která vyhrála kata i kumite, a Filip Vít z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, který rovněž ovládl obě disciplíny, a to i přesto, že dorosteneckého věku dosáhl jen několik dní před zahájením soutěže a ve startovním poli tak byl v podstatě nejmladší.

V hodnocení klubů dopadla nejlépe výprava SKR SU Ústí nad Labem, která za dvě zlaté, pět stříbrných a pět bronzových získala celkem 336 bodů. Druhou, respektive třetí pozici obsadily kluby TJ Karate České Budějovice (252 bodů) a Fight Club České Budějovice (172 bodů). Nicméně pokud bychom jako hlavní kritérium sestavování žebříčku brali počet zlatých medailí, vzešli by z této statistiky vítězně kluby TJ Karate České Budějovice a domácí Nidoshinkan Dojo se třemi nejcennějšími kovy. V tento den získalo celkem 46 klubů medailové body.

Druhý den se pak ujal role hlavního rozhodčího Mgr. Josef Rajchert a rozběhla se soutěž všech žákovských kategorii. V kata získali mistrovský titul Dominik Bartuška (ml. žáci), Kristýna Řeháková (ml. žákyně), Dominik Mikula (st. žáci) a Patricie Klapalová (st. žákyně). V teamech pak získal v kata team žáci mistrovský titul Karate České Budějovice a kata team žákyně SK-Kesl-Ryu Praha.

V druhé části dne pak v disciplíně kumite získali titul mistrů republiky tito závodníci v mladších žácích Mikuláš Fuka (-30kg), Václav Kratochvíl (-35kg), Marek Řeřicha (-41kg), Jiří Měkuta (+41kg) a v ml. žákyních pak Lucie Štroblová (-35kg) a Aneta Růžičková (+35kg). V kategorii starších žáků pak Vojtěch Lukšík (-39kg), Jakub Michálek (-45kg), Hoang Thanh Hung (-52kg), Ota Andörfer (-60kg), Jiří Krych (+60kg) a ve starších žákyních pak Adriana Crhoňková (-42kg), Petra Vávrová (-50kg) a Anna Hájková (+50kg).

V celkovém hodnocení nedělního mistrovství se na 1.místě umístil klub Karate České Budějovice s celkovým počtem 412 bodů. Druhé místo pak obsadil Fight Club České Budějovice s 368 body a na třetím místě skončil klub KK TJ Krupky 240 body.

Závěrem snad jen shrnutí celé soutěže v hodnocení, které vyhrál oddíl Karate České Budějovice s celkovými 664 body před Fight Club České Budějovice (540 bodů) a SKR SU Ústí nad Labem (384 body). Kompletní výsledky naleznete na www.karaterec.com

Závěrem mi za pořadatele dovolte popřát pěkné vánoce a krásný nový rok 2011.

Zdroj: ČSKe + KARATEREC
Foto: Milá Kabeš