Závěrečná zpráva z K1 Premier League Paris 2024

V Paříži probíhalo letošní 1. kolo Premier League, kterého se zúčastnilo více než 370 závodníků z 60 zemí. Od pátku 26. až do neděle 28. ledna reprezentovali závodníci ve francouzském hlavním městě své země. Českou republiku zde reprezentovala závodnice Veronika Mišková (kata ženy), která ke svým zápasům nastoupila hned první den turnaje. Závodníci byli rozděleni do skupin (poolů), ve kterých probíhaly zápasy každého s každým a dále postupoval pouze jeden nejlepší do finálové osmičky.

V prvním kole byla Veroniky soupeřkou japonská reprezentantka Mirisa Ohuchi, která naší závodnici porazila s kata Chibana No Kushanku.

V druhém kole nastoupila Veronika proti závodnici z Anglie Danni Williams, kterou porazila s kata Kururunfa.

V posledním, třetím kole byla Veroniky soupeřkou řecká reprezentantka Athina Tsiakmaki. Obě závodnice zacvičily stejnou kata – Papuren a vítězkou se stala opět česká závodnice.

Celkově se tak naše závodnice v poolu č. 2 umístila na 2. místě, do finálové osmičky postoupila její první soupeřka – Japonka Ohuchi, která se poté celkově umístila na 3. místě.

Soutěž sloužila jako příprava na Mistrovství Evropy v květnu. Veronika potvrdila správnou přípravu a bude pokračovat s výhledem na Premier League v Turecku.

Veronika Mišková s trenérkou Mirkou Vašekovou