Závěrečná zpráva z K1 Premier League Antalya

V Turecku probíhalo 2. kolo soutěže Karate1 Premier League a z České republiky se na tento turnaj vydali dva závodníci. Veronika Mišková, která soutěžila v kategorii kata female a Ondřej Bosák, který soutěžil v nejtěžší mužské váhové kategorii – kumite male +84 kg.

Systém, ve kterém závodníci soutěžili byl round robin – tedy každý závodník soutěží ve své skupině s každým a postupuje pouze jeden, nejlepší závodník.

Veronika měla ve své skupině závodnice z Turecka, Japonska a Itálie. V prvním zápase se utkala s tureckou závodnicí Keydou Nur Colak a zacvičila kata Papuren. V druhém zápase na Veroniku čekala italská soupeřka Carola Casale a v zápase třetím se utkala s Japonkou Natsuki Shimizu. I přes nasazení se české závodnici nepodařilo probojovat do bojů o medaile.

Ondrovi byl zprvopočátku přisouzen dobrý los a z tohoto losu mohl postoupit do čtvrtfinále. V prvním kole nastoupil proti tureckému závodníkovi Furkanovi Kayalimu, se kterým svedl vyrovnaný boj. Ondra byl v tomto zápase málo důrazný, nedostal na svoji stranu rozhodčí a tureckému soupeři podlehl.
Ve druhém kole se utkal s kazachstánským reprezentantem Diasem Anarbekovem. S tímto závodníkem se Ondra již utkal, a to na World Combat Games. Ondra zpočátku vedl, zápas měl pod kontrolou, ale ke konci zápasu inkasoval kop na hlavu a zápas prohrál.
V posledním, třetím kole se Ondra utkal s italským soupeřem Fabiem Mazzolenim, kterého si pohlídal a tento zápas vyhrál.
Celkově tedy Ondra vyhrál jeden zápas a dva zápasy prohrál. Tento víkend mu úplně nesedl a ani štěstí mu mnoho nepřálo. Na konci turnaje spolu s coachem probrali proběhlé zápasy a strategii tak, aby byl Ondra co nejlépe připravený na nadcházející Mistrovství Evropy.

Premier League Antalya je tedy za námi. Další kolo tohoto turnaje nás bude čekat na africkém kontinentu. Tento, v pořadí letos již 3., turnaj se totiž uskuteční v hlavním městě Egypta – Káhiře.