Závěrečná zpráva z K1 Series A – Athens 2024

Od 12. do 14. ledna probíhal první turnaj této sezony v hlavním městě Řecka – Aténách. V pátek a sobotu závodníci soutěžili v eliminačních kolech a neděle byla vyhrazena pro finálové zápasy. Turnaje se celkově zúčastnilo více než 1090 závodníků z více než 81 zemí, včetně České republiky.

Závodníci s trenérkou Mirkou Vašekovou

Za úsek kata bylo důležité se první soutěže v roce 2024 zúčastnit, protože došlo ke změně pravidel (v kata). Závodníci a závodnice soutěžili v novém systému a tím jsme získali nové potřebné informace k blížícím se Mistrovstvím Evropy.

V individuálních kategoriích většina závodníků vypadla s reprezentanty, kteří se umístili do 7. místa nebo na medailových pozicích. Českou republiku zde reprezentovali Vít Masař, Natálie Malafová, Alice Jana Kirschnerová, Dominika Šabová a Matteo Tamborlani.

Alice v prvním kole zacvičila kata Papuren, ale nestačila na španělskou reprezentantku Ozunu Gemu Morales.

Natálie zacvičila v prvním kole taktéž kata Papuren, ale do kola druhého se probojovala její portugalská soupeřka Natacha Fernandes.

Dominika se probojovala do druhého kola, kde zacvičila kata Suparinpei, ale vyřadila ji zde egyptská reprezentantka Asmaa Allam.

Vít se probojoval taktéž do druhého kola, kde předvedl kata Ohan Dai, ale nestačil na svého italského soupeře Manuela Graziu.

Matteo zacvičil v prvním kole kata Anan Dai a probojoval se do kola druhého, kde předvedl, stejně jako Vít, kata Ohan Dai, ale vyřadil ho zde reprezentant Hong Kongu Yu Hin Tang.

V kategorii družstev se dařilo ženskému kata týmu, který se probojoval do nedělního boje o bronzovou medaili. Kata Kururunfa nakonec nestačila na kata Anan španělského týmu a naše družstvo prohrálo velmi těsně o 0,1 bodu. Závodnice Kirschnerová, Malafová a Šabová tak celkově vybojovaly 5. místo.

Děkujeme všem závodníkům za přípravu a využijeme všechny poznatky a zkušenosti z posledních změn před Mistrovstvím Evropy mládeže.

– Ing. Miroslava Vašeková

Pavlína Ondrejková – Marketingové oddělení ČSKe