Závěrečná zpráva z K1 Series A Matosinhos

Ve dnech 24. – 26.11.2023 se konala pátá a letošní poslední Karate1 Series A v Portugalsku ve městě Matosinhos. Předchozí turnaje se konaly v Aténách, Konye, Richmond-Vacouveru a v Larnace. Nejvíce závodníků navštívilo 1. turnaj v Řecku a také ten současný 5. v Portugalsku, zúčastnilo se jich více než 1000 z více než 70 zemí. Největší výpravou byla skupina z Itálie, kterou zde reprezentovalo více než 150 závodníků.

Největší úspěch české reprezentace na tomto turnaji zaznamenal Martin Drábek (kumite muži -60 kg), který zcela ovládl svůj pool a probojoval se do finále, kde se o zlatou medaili utkal s reprezentantem Gruzie Davidem Tkebuchavou. Po těsné prohře před koncem zápasu si Martin domů odvezl druhý nejcennější kov a tedy 2. místo.

Jedinou českou reprezentantkou na této soutěži byla Klára Muzikářová (kumite ženy +68 kg), která svůj první zápas vyhrála 6:0, ale ve druhém bohužel podlehla francouzské reprezentantce Tricyi Sombre.
Jakub Žlábek (kata muži) zacvičil kata Gojushiho Sho, ale do dalších kol se neprobojoval.
Daniel Drábek (kumite muži -60 kg) podlehl v prvním zápase reprezentantovi ze Španělska Rubenovi Garcia Martinezi.
Kryštof Ruža (kumite muži -67 kg) zvítězil v prvním zápase nad závodníkem z Arménie, ale ve druhém zápase bohužel podlehl domácímu Portugalci Joaquimovi Mendesi. V repasáži podlehl španělskému reprezentantovi Yurymu Sinkovskiymu.
Tomáš Nechyba (kumite muži -75 kg) prohrál v prvním zápase s francouzským reprezentantem Hugem Assematem.
Jáchym Tinavský (kumite muži +84 kg) se, po třech zápasech, probojoval do finále ve svém poolu, ve kterém bohužel jen těsně podlehl kazachstánskému reprezentantovi Diasovi Anarbekovi, který nad Jáchymem vyhrál o jediný bod.