Závěrečná zpráva z YL Venice 2023

Více než 4000 závodníků z 81 zemí, tolik reprezentantů soutěžilo na turnaji Karate1 Youth League v Benátkách od čtvrtka 7. prosince do druhé adventní neděle 10. prosince. Tento turnaj je poslední letošní K1 soutěží pro mladé a příští rok se mohou závodníci opět těšit na K1 Youth League již v únoru ve Spojených arabských emirátech, kde odstartuje první K1 YL roku 2024.

Na tomto turnaji závodily kategorie U14, kadeti a kadetky, junioři a juniorky a U21 – tedy závodníci a závodnice od 12 do 20 let. Tato, počtem, masivní událost probíhala pod záštitou Karate 1 a je (tak jako ostatní K1 YL) platformou pro rozvoj mladých lidí ve snaze o jejich sportovní pokrok.

Česká výprava zde měla nezanedbatelný počet závodníků, ačkoliv ne všichni startovali pod výběrem reprezentace a VSCM, ale např. pod svými domácími kluby.

ČTVRTEK 7.12.2023

Tento den odstartovala soutěž nejstarší kategorie závodníků a závodnic U21 a, jak je zvykem, dopoledne otevřely disciplíny kata.
V kategorii kata U21 ženy soutěžily Amálie Ondroušková a Magdaléna Trtíková. Amálii se podařilo se probojovat až do 3. kola, kde předvedla kata UNSU, ale na medailové zápasy to bohužel nestačilo a Magdaléna se do dalších kol přes velkou konkurenci neprobojovala.

V kategorii kata U21 muži nás reprezentovali Filip Pohl, Vojtěch Sůkal a Vít Masař. Filip s Vojtěchem se probojovali do 2. kola, ale dále již nepostoupili.

V kategorii kumite ženy U21 +68 kg reprezentovala Česko Klára Muzikářová, která v 2. kole nestačila o jeden bod na italskou soupeřku Gemmu Di Bari.
V kategorii kumite muži U21 -67 kg reprezentoval Česko Kryštof Ruža, který se po 3 zápasech probojoval až do finále ve svém poolu č. 4, kde za stavu 2:2 postoupil jeho soupeř Chorvat Matija Nasteski.
V téže kategorii kumite muži U21 -67 kg soutěžil také Dominik Kočandrle, kterého v 2. kole porazil, taktéž chorvatský, soupeř Luka Tomljanovic. Dominik si po repasáži celkově vybojoval 9. místo.

V kategorii kumite muži U21 -75 kg reprezentoval Česko Tomáš Nechyba, kterého v 2. kole vyřadil belgický závodník Ethan Panza.
V kategorii kumite muži U21 – 84 kg reprezentoval Česko Vojtěch Válek, kterého vyřadil v 1. kole španělský reprezentant Marques Borja Gutierrez.
Posledním českým reprezentantem kategorie U21 byl Jáchym Tinavský – kumite muži U21 +84 kg, kterého v 1. kole porazil 2:1 slovenský soupeř Dominik Kešeľák.

PÁTEK 8.12.2023

Tento den byl věnovaný kategoriím juniorů.
V kategorii kata juniorky reprezentovaly Českou republiku Natálie Malafová, Alice Jana Kirschnerová a Barbora Vachoutová. Natálie s Barborou se probojovaly do 2. kola a Alice Jana se probojovala až do kola 4., kde zacvičila kata ANAN DAI a celkově vybojovala 9. místo.

V kategorii kata junioři nás reprezentovali Jakub Žlábek a Ondřej Šťáhlavský, kteří se oba probojovali do 2. kola.

V kategorii kumite juniorky -48 kg reprezentovala Česko Daniela Malá, kterou v 2. kole porazila polská soupeřka Maja Dębczak.
V kategorii kumite juniorky -59 kg závodila Lucy Hrdličková, která se postarala o nejúspěšnější české umístění na tomto turnaji. Její soupeřka Celya Retory vytáhla Lucy do repasáže, kde si vybojovala 5. místo.

V téže kategorii kumite juniorky -59 kg závodila také Marie Priglová, která se probojovala do finále ve svém poolu č. 8, ve kterém bohužel nestačila na ukrajinskou reprezentantku Violettu Makarenko.

Další českou juniorskou reprezentantkou byla Ema Tinavská – kumite juniorky -66 kg, která se probojovala, stejně jako Marie, do finále ve svém poolu č. 3, kde ji porazila italská závodnice Anna Pia Desiderio. Ta vytáhla Emu do repasáže, ve které si Ema připsala jedno vítězství a celkově si tak odvezla 7. místo.

Závodnice Amálie Haková – kumite juniorky +66 kg se probojovala do 3. kola, ve kterém nestačila na marockou závodnici Ayu Labid. V téže kategorii kumite juniorky +66 kg soutěžila také Kateřina Štecová, kterou v 1. kole porazila německá reprezentantka Diana Preisel.

V kategorii kumite junioři -55 kg reprezentoval Česko Josef Linhart, který se probojoval do 2. kola, kde ho 1:0 porazil albánský závodník Rigers Rami.

Dalším juniorským závodníkem byl Adam Nejedlý – kumite junioři -61 kg, kterého vyřadil v 2. kole bulharský reprezentant Petar Mihaylov. Ve stejné kategorii kumite junioři -61 kg soutěžil také Daniel Dub, který se dostal do 3. kola, kde ho porazil francouzský závodník Gaspard Pierrot.

V kategorii kumite junioři -68 kg reprezentoval Česko Ondřej Bednář, kterého porazil ve 3. kole Raffaele Astarita z Itálie. V repasáži si Ondra připsal vítězství nad chorvatským soupeřem Bartolem Kadićem. Celkově si tak vybojoval 9. místo.

Snížek Jiří reprezentoval Česko v kategorii kumite junioři -76 kg, kde ho ale v 1. kole vyřadil Ital Matteo Spiazzi. V této kategorii závodil také Daniel Kolář, kterého vyřadil, taktéž v 1. kole, belgický reprezentant Tom Roland.

Posledním českým juniorským reprezentantem byl Martin Duchoň, který podlehl v 1. kole bulharskému soupeři Krasimirovi Deshevovi.

SOBOTA 9.12.2023

Sobota patřila kategoriím kadetů.
V kategorii kata kadetky Českou republiku reprezentovala Taisia Biriucová, která se probojovala až do 3. kola, kde zacvičila kata GOJUSHIHO DAI.
V kategorii kata kadeti pak Česko reprezentovali Adam Raušer a David Šťáhlavský. Adam se probojoval až do 4. kola, kde předvedl kata SUPARINPEI, David se bohužel do dalších kol neprobojoval.

V kategorii kumite kadetky -47 kg nás reprezentovala Lucie Bukovská, která se probojovala do 3. kola, kde ji porazila soupeřka Veronika Hudym z Ukrajiny.

Nováková Kateřina reprezentovala Česko v kategorii kumite kadetky -54 kg, kde se dostala do 3. kola, ve kterém ji porazila 1:0 turecká závodnice Nehir Kiliç.

V kategorii kumite kadetky -61 kg nás reprezentovala Anna Franková, která se probojovala až do finále ve svém poolu č. 2, kde ji 2:0 porazila španělská závodnice Luque Eleonor Picazo.

V nejlehčí kategorii kumite kadetů -52 kg závodil Filip Horňák, který se probojoval do 2. kola, kde ho porazil ukrajinský závodník Maksym Viechkanov. Filip nicméně bojoval také v repasážích a celkově si vybojoval 9. místo

Dále v této kategorii soutěžil David Šimota, který nestačil v 2. kole na maďarského reprezentanta Armina Heckera.

V 2. nejlehčí kategorii kadetů (-57 kg) soutěžil Tadeáš Bína, kterému se podařilo probojovat až do 3. kola, kde ho porazil 2:1 německý reprezentant Dmytro Liubimov.

V kategorii kumite kadeti -63 kg závodil David Šťáhlavský, jehož první zápas skončil za stavu 0:0 a postoupil jeho ukrajinský protivník Maksym Yatseyko.

Zíka Adam soutěžil v kategorii kumite kadeti -70 kg, kde se probojoval do 3. kola, ve kterém ale nestačil na svého italského soupeře Mattia Bongiorniho.

NEDĚLE 10.12.2023

Posledním závodním dnem byla neděle, která byla věnována nejmladším závodním kategoriím U14.

Klementina Nývltová reprezentovala Česko v kategorii kata ženy U14, bohužel se jí nepodařilo se probojovat do dalších kol. V kategorii kata muži U14 nás poté reprezentoval Adam Ilčík, kterému se podařilo se probojovat do 2. kola, kde zacvičil kata ANAN DAI, dále se ale již neprobojoval.

V kategorii kumite ženy U14 +52 kg reprezentovala Českou republiku Klaudia Kašík, která se probojovala do 2. kola, kde ji vyřadila závodnice Ivona Vlahovic z Černé Hory.

Tobias Špánik závodil v kategorii kumite muži U14 -50 kg, kde ho v druhém kole porazil chorvatský reprezentant Sven Leskovar.

V kategorii kumite muži U14 -55 kg soutěžil Tobiáš Šupka, jehož zápas v druhém kole skončil za stavu 3:3 a postoupil jeho polský soupeř Filip Galer

Dalším 3 závodníkům, kteří ale nezávodili za úzký výběr reprezentace, se nicméně podařilo vybojovat umístění, která stojí za zmínku.
Elen Kozlovou – kumite juniorky -66 kg, porazila ve 2. kole Ajla Sipović, která ale Elen vytáhla do repasáže a česká závodnice si tak celkově odvezla 9. místo.

Sára Kneževićová – kumite kadetky -61 kg se probojovala až do finále ve svém poolu č. 4, ze kterého za stavu 1:1 postoupila její italská soupeřka Marialuigia Cocca, ta Sáru vytáhla do repasáže, kde si česká závodnice vybojovala 9. místo.

V kategorii kumite muži U14 -40 kg reprezentoval Česko Filip Hoffmann, který se ve svém poolu č. 1 probojoval až do finále, kde ho porazil jeho ukrajinský soupeř Akim Starikov, který Filipa také vytáhl do repasáže, díky které si Filip vybojoval 9. místo.

Za kata byla YL v Benátkách správnou zkouškou před únorovým Mistrovstvím Evropy. V 3 kategoriích (ženy U21, juniorky a kadeti) se závodníci probojovali až do posledních eliminačních kol před medailovými zápasy. Za sekci kata tedy výborný výsledek

Děkujeme všem závodníkům za jejich výkony, nasazení a reprezentaci.