Závěrečné ohlédnutí za Karate1 Youth League Merida 2023

Ve dnech 21.9. – 24.9.2023 probíhal čtvrtý turnaj Karate1 Youth League této sezóny. Do Mexika vyrazila 5 členná výprava českých závodníků spolu s trenérkou Miroslavou Vašekovou.

Jako první český závodník na tatami nastoupila Amálie Ondroušková (kategorie kata U21), která měla ve své skupině 9 dalších závodnic z nichž do dalšího kola postupovaly první čtyři. Amálka nakonec bohužel nestačila na finálové zápasy, ale i tak podala úžasný výkon a odváží si tak skvělé 7. místo. Tyto závody byly pro Amálku komplikovanější a tím pádem i vybojované 7. místo cennější, protože přestoupila do vyšší věkové kategorie.

O den později nás v kategorii kata junioři reprezentoval Ondřej Šťáhlavský, po prvním kole skončil na 5. místě a tím pádem nepostoupil dále. Ondra měl také startovat v kategorii kumite junioři -68kg, ale bohužel se této kategorie nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit.
V odpoledních hodinách na tatami nastoupila Alice Jana Kirschnerová, která Česko reprezentovala v kategorii kata juniorky. Alice postoupila z prvního místa do druhého kola a dále do finálového bloku. Ve finále se utkala se závodnicí Dianou Valentinou Oligino Redondo z Venezuely. Na svoji soupeřku bohužel nestačila o 0,70 bodu a vybojovala tak 2. místo, čímž zajistila pro Českou republiku první medaili.

Třetí soutěžní den na tatami nastoupil David Šťáhlavský a Jakub Žlábek, kteří byli posledními reprezentanty České republiky. David vybojoval v kategorii kata kadeti skvělé 9. místo a Jakub Žlábek se (ve stejné kategorii) probojoval až do finále. Jakub se v boji o zlatou medaili setkal s anglickým závodníkem Thomasem Klemzem, který Jakuba porazil o 0,50 bodu. Jakub si tak vybojoval úžasné 2. místo a také druhou medaili pro Českou republiku.

Tento testovací turnaj na úrovní WKF potvrdil správnou letní přípravu našich reprezentantů. Historicky se jedná o první dva finálové bloky v kategorii kata, jak v ženské kategorii v podání Alice Jany Kirschnerové, tak v mužské kategorii v podání Jakuba Žlábka, tyto finálové zápasy byly nad naše očekávání a oběma reprezentantům gratulujeme. Děkujeme za zodpovědný přístup všem reprezentantům jak v přípravné, tak v soutěžní fázi a držíme palce na dalších soutěžích.

– Ing. Miroslava Vašeková