Zpráva ze VII. soustředění Talentové mládeži Moravy a Slezska [TmRS]

První společná akce po uvolnění omezujících opatřeních způsobených pandemií COVID 19 v ČR se uskutečnila v neděli 28. června 2020 v brněnské hale TJ Tatran Bohunice. Akce se zúčastnilo celkem 145 karatistů. 

Uspořádání VII. soustředění Talentované mládeže Moravy a Slezska (TmMR) se na výbornou zhostil brněnský klub Nidoshinkan Dojo, z.s. v čele s Pavlou, Jaromírem a Kačenkou Musilovými. 

Na programu byly tři tréninkové jednotky pro kata a čtyři pro kumite včetně obědové pauzy v restauraci Potrefená husa. Kata byly rozděleny dle stylů Shito/Goju-ryu a Shotokan. U každého stylu se podrobně probraly a také procvičily tři kata – Kururunfa, Anan a Seisan a Jion, Kanku Dai a Enpi.

Podobně jako u kata i ve skupině kumite byli závodníci rozděleni do dvou věkových kategorií. Každá ze čtyř tréninkových jednotek byla zaměřena na jinou oblast sportovního zápasu. Nácvik pohybu, rotace a vzdálenosti, nácvik útočných a obranných technik a taktickou část včetně sparingů a simulací zápasů byly závodníky přijímány se zájmem a hodnoceny velice kladně. 

O důkladné rozcvičení a strečink na začátku a na konci dopoledního i odpoledního bloku se starala reprezentační dvojice Dominika Šabová a Matteo Tamborlani. 

Během celého soustředění byla u všech znatelná nastupující únava a vyčerpání z panujícího horka v hale. I přes tyto nepříznivé podmínky bylo pro trenéry potěšující, kromě jiného, také sledovat, že se závodníci snaží únavě nepodléhat, ale naopak dávat do svých výkonů ještě více snahy a úsilí. 

Za tento přístup patří nejen všem závodníkům, ale i trenérům, pořadatelům a rodičům velké poděkování a budeme se těšit na další soustředění TmRS, tentokráte již VIII. v řadě.

V Brně dne 25.07.2020

Text a foto: Petr Fiala 
Garant TmRS JSK ČSKe: Ing. Pavla Musilová, Ph.D