ME EKF 2011 Novi Sad – On-line

pátek, 11.2.2011

První den Evropského šampionátu karate v Srbském městečku Novi Sad nepřinesl pro české karate zatím nic růžového. Filip Vít narazil v prvním kole na Francouze, kterému podlehl 4:1. Bohužel Francouzský závodník v semifinále podlehl Turkovi a tím pádem jeho účinkování na ME skončilo. O něco lépe si vedla Veronika Mišková, i když v prvním kole podlehla Turkyni 4:1, která se probojovala přes Holanďanku a Francouzsku až do finále. Veronika tak dostala šanci poprat se o bronzovou medaili. V repasáži porazila Holanskou závodnici s Superinpei, pak Bělorusku s Annan, ale bohužel nestačila na Francouzsku, které podlehla s Kushanku 1:4. Veronika Mišková tak získala 5.místo v kategorii kata U-21.

Na závěr prvního dne šampionátu lze říci, že se v kumite projevili dlouhodobé problémy českého karate jako je váhavost, nepřesvědčivé techniky a nedostatečná výbušnost. K tomu musíme připočítat jistou míru taktické nezkušenosti, která však je způsobena tím, že pro řadu našich kadetů to byly první vrcholové evropské závody. Za vyzdvihnutí stojí výkon Luďka Soudného v repasáži s ITA, kdy si náš borec vedl velice dobře z taktického hlediska. Bohužel v následujícím zápase s Řekem svůj výkon již nezopakoval a celkově tak skončil na 7.místě.