Bronz z Akademického mistrovství Evropy získal Jáchym Tinavský

Budějovický karatista Jáchym Tinavský, student ČVUT, trénující ve Fight Clubu, získal bronzovou medaili v nejtěžší váhové kategorii +84 kg na Akademickém mistrovství Evropy v chorvatském Záhřebu. Tento rok je to pro Jáchyma již druhá velká medaile po stříbru ze Světové ligy mládeže v Poreči.

Výsledky Jáchyma Tinavského:

V prvním kole měl Jáchym volný los. V druhém kole se utkal s makedonským závodníkem, který je aktuálním vicemistrem světa v kategorii U21. Tento zápas Jáchym s přehledem zvládl a zvítězil 3:1 na body. Ve třetím kole porazil rakouského závodníka 2:0. V semifinále Jáchym jen těsně prohrál 1:2 s domácím reprezentantem Radzem, ačkoliv byl většinu zápasu ve vedení. V repasáži Jáchym porazil svého soupeře a získal bronzovou medaili.

Další výsledky českých závodníků:

– Martin Bednář (Fight Club) obsadil skvělé 7. místo v kategorii -84 kg. O náročnosti této kategorie svědčí fakt, že za Martinem na devátém místě skončil medailista z Olympijských her v Tokiu Aktas Ugur.

– Alice Anderlová, kumite +68kg (Warriors Boršov nad Vltavou) se dostala do čtvrtfinále, kde prohrála s ukrajinskou závodnicí.

– Dominika Šabová (Nidoshinkai Brno), studentka Mendelovy univerzity, skončila na 11. místě v kata.

– Zuzana Augustinová (SK Kesl ryu Praha), reprezentující Masarykovu univerzitu, obsadila 13. místo v kata.

Děkujeme Marku Kubínovi za pomoc při přihlašování a organizaci výjezdu a vedoucímu výpravy Matěji Říhovi za koučování a podporu na místě.

Na šampionátu, který pořádala Evropská asociace univerzitních sportů (EUSA) se od 18. do 22. července představily bojové sporty: karate, judo, taekwondo WT a kickbox. Zúčastnilo se ho celkem 1537 sportovců z 31 evropských zemí a 398 univerzit. Akce svým rozsahem a rozmanitostí disciplín ukázala kvalitu a zájem o bojové sporty v Evropě a zároveň poskytla platformu pro komunikaci a výměnu zkušeností mezi studenty.