Dodatek Pravidla v oblasti KATA

Dodatek Pravidel Karate WKF v oblasti KATA platná od 1.12.2010

ČLÁNEK 3: ORGANIZACE SOUTĚŽE KATA

**Výtah bodů z pravidel WKF:**
9. V kategorii mladšího žactva jsou povoleny kata z „dodatku 8“ včetně dodatků ČSKe. V kategorii mladšího žactva je dovoleno jednou předvedenou kata předvést ještě jednou, ale poté již není možné tuto kata předvést. Opakovat kata mohou kdykoliv během soutěže.

10. V kategorii staršího žactva jsou povoleny kata z „dodatku 8“ včetně dodatků ČSKe. V souboji o medailové pozice bude předvedena kata ze seznamu kata z „dodatku 8“ bez dodatků ČSKe. U kategorie staršího žactva není možné opakovat již jednou předvedenou kata.

13. V soutěži Kata Team kategorie žactvo se řídí pravidly pro soutěž kata mladšího žactva. Bunkai bude předvedena pouze ve finálovém souboji.

Výklad:
——-
V soutěži mladšího žactva je dovoleno cvičen všechny kata ze seznamu WKF včetně kata Heian, Pinan, Taykjoku a Gekisai. Předvedená kata může být předvedena maximálně 2x kdykoliv v průběhu soutěže.

V soutěži staršího žactva musí cvičenci předvést kata ze seznamu WKF včetně kata Heian, Pinan, Taykjoku a Gekisai. V boji o medailové pozice (tj. finále a v repasáži v boji o 3. místo) je nutné cvičit kata ze seznamu WKF bez kata Heian, Pinan, Taykjoku a Gekisai. Předvedená kata nemůže byt již opakována.

Na stránkách ČSKe naleznete Pravidla karate WKF s Dodatky ČSKe verze „D“ platná od 1.12.2010 včetně aktualizací aplikovaných WKF. Vše v českém jazyce.

**Pravidla WKF naleznete ke stažení na adrese:**
pravidla_WKF_2009_6_D_CZ.pdf

**Dodatek ke stažení zde:**
dodatek KATA ČSKe 1.12.2010.pdf