Finále kumite družstev – liga 2012

Budějovice potvrdili pozici favorita

Letošní finále ligové soutěže družstev v karate ČSKe, přineslo v ústecké sportovní hale ISŠ v Doběticích, dramatické zápasy. Soutěžilo se nejen o tituly mistrů ČR v prestižní týmové soutěži, ale závodníci byli i pod drobnohledem reprezentačního trenéra Ing. Ondřeje Musila, který sledoval výkony závodníků ve smyslu výběru na letošní MS v Paříži.

K účasti se do finálových bojů nedostavily týmy Baníku Havířov, TJ Jiskry Domažlice a Šin-Mu Hodonín, které neměly šanci na medailová umístění. O to urputnější boje byly svedeny o horní příčky celkového tříkolového hodnocení.
Mezi juniory se skvělými výkony předvedl ústecký Vladislav Kis, který překvapoval své soupeře nečekaně rychlými útoky a kopy na horní pásmo. V mužích excelovali závodníci zejména TJ Karate České Budějovice (bratři J.a V. Kočí,R.Popelka) a SK Kesl ryu Praha ( T.Reich,P. Kubička )

Ve skvělé formě se ukázali i, za pražský tým hostující Jiří Panáček z Bruntálu, který své zápasy vyhrával jasnou převahou i před časovým limitem nebo paradoxně českobudějovický Petr Kubička, který dostával všechny své soupeře na zem.

V celkovém hodnocení klubů jasně dominovali svěřenci trenérů Faktora a Hýska a to v řadě kategorií. Potvrdili tak neustále zvyšující se formu jejich celé letošní závodní generace a postavení favorita na domácích soutěžích.

„Duel o titul mistra ČR , mezi Č.Budějovicemi a pražským týmem SK Kesl ryu ,byl velmi dramatický a zápasy na hranici zranění“, komentoval vzájemné utkání favoritů soutěže předseda českých rozhodčích Josef Rajchert a dodal „nicméně zvítězilo úspěšnější karate bez zranění závodníků“.

Výsledkový servis:

*Královská kategorie mužů (6 týmů):*
1.TJ KARATE České Budějovice
2.SK KESL Ryu Praha
3.Karate klub Odry

*Kategorie žen (pouze 3 týmy):*
1.Spartak Hradec Králové
2.Výběr Královéhradeckého kraje
3.TJ Karate České Budějovice

*Kategorie juniorů (10 týmů):*
1.TJ Karate České Budějovice“A“
2.TJ TŽ Třinec
3.TJ Karate České Budějovice“B“

*Kategorie dorostu(8 týmů):*
1.SKR SPORT Union Ústí n.L.
2.SK Kesl Ryu Praha
3.TJ Karate České Budějovice