Proběhlo školení rozhodčích karate 12′

Školení rozhodčích karate v Ústí nad Labem

Pravidelné školení rozhodčích karate ČSKe hostilo o víkendu opět Ústí nad Labem. Národní rozhodčí (licencí RB), kteří si potvrzovali nebo zvyšovali licence pro rozhodování v kata i kumite absolvovali dvoudenní prověrky jejich teoretických i praktických znalostí. Po teorii a třístupňových testech se všichni, jak stávající tak i noví adepti rozhodcovského řemesla, postavili do řady v kimonech na tatami v tělocvičně. Modelové situace prověřili jejich znalost v aplikaci nových pravidel a na pořadu byla také vlastní demonstrace povinných sestav Shitei kata.

Další den školení proběhl praxí, při rozhodování finálových zápasů Ligy družstev ČSKe. Do týmu mezinárodních rozhodčích a držitelů nejvyšších licencí ČSKe RA se nově začlenili Jan Drobeček a Jaroslav Rehúš. Ti při zkouškách na vyšší licence uspěli. Rozhodčí Českého svazu karate tak nejen prověřili své znalosti pravidel, ale rozšířili své řady na celkových čtyřicet.

V letošním roce budou soutěže opět rozhodcovsky plně zabezpečeny. I při nepříznivém stavu, kdy je potřeba na jedno zápasiště, dle nových pravidel 7-8 rozhodčích ,se sníží finanční zatížení pořadatele spoluprací s regionálními svazy, zařazováním jejich rozhodčích a soudců do realizačního týmu soutěže.