Karatista úspěšně zachraňoval život

Ústecký člen SKR Sport Unionu a národní rozhodčí karate Jan Stropnický úspěšně zachraňoval život.

Ve výkonu své služby policisty, se Jan Stropnický dokázal okamžitě správně rozhodnout. Člověka, jenž již nejevil známky života, neprodleně začal oživovat a do příjezdu záchranné služby se mu podařilo obnovit jeho životní funkce.

Dále výňatek z denního tisku: „Doběhli jsme ke dveřím bytu. Zvonili jsme a prozváněli telefon sebevraha. Poslouchali jsme zda neuslyšíme v bytě pohyb. Bylo jen ticho. Neváhali jsme ani minutu a dveře vykopli, abychom se pokusili zachránit lidský život. V jedné z místností jsme uviděli muže, který visel na kabelu. Ten jsme odřízli a sebevraha položili na zem,“ dále vyprávěl Stropnický.

Hlídka okamžitě zkontrolovala sebevrahovi tep a dech. Ten už ovšem nedýchal a tep byl také nehmatatelný. „Kolega začal s oživovací technikou. Já jsem volala rychlou záchrannou službu. Než přijel lékař, povedlo se nám životní funkce muže zpátky obnovit. Byli jsme oba rádi, že máme vyhráno,“ řekla šťastně na závěr kolegyně z hlídky Policie Jaroslava Vrbová.

„Jsme hrdi, že máme ve svých řadách člověka, který neváhal zachránit lidský život. Z části i díky výcviku karate se dokázal rychle a správně rozhodnout“.

Mgr.Josef Rajchert, předseda klubu
Foto: Ústecký deník