Kata team mužů vybojoval na Kypru bronz

Před týdnem skončilo Mistrovství Evropy juniorů, kadetů a U21, na kterém vybojovala Amálie Haková stříbro a Jakub Žlábek bronz. Jen o pár dní později vybojoval kata team mužů na K1 Series A Larnaca další cenný kov.

Sestava Masař, Pohl a Sůkal se v pátek utkala v 2. kole se švédským týmem, který v kole prvním porazil tým z Kolumbie. Naši kluci zacvičili kata Anan, se kterou se probojovali do kola třetího. Tam ale bohužel nestačili na francouzský tým, nicméně si ale zajistili místo v nedělním boji o bronz.

V sobotu kluci soutěžili v individuálních kategoriích. Víta Masaře porazil v prvním kole německý reprezentant Mika Mathes. Filip Pohl se probojoval do druhého kola, kde nestačil na francouzského soupeře Enza Montarella a Vojtěch Sůkal se probojoval do kola třetího, kde ho vyřadil francouzský reprezentant Lucas Hoffmann.

V neděli se náš team utkal o bronz s teamem ze Švýcarska a získal další cennou bronzovou medaili pro Českou republiku. Po významných výsledcích v ženských kategoriích se začíná ukazovat dlouhodobá příprava celého úseku kata.

Děkuji všem za přípravu a pokračujeme příští týden s YL ve Spojených arabských emirátech a v březnu s Premier League v Turecku.

– Ing. Miroslava Vašeková