ME Regionů 2010 – Waršawa

.=
Poslední květnový víkend 29. – 30.5.2010 se ve Varšavě konalo Mistrovství Evropy regionů (klubů). Z České republiky se zúčastnili pouze dva kraje a to pražský (kata team ve složení Jakub Tesárek, Jindřich Pilmann a Lukáš Janda) a jihočeský kraj neboli spíše TJ České Budějovice postavili hned dva teamy kumite (senioři a kombinovaný team junioři a kadeti).

.=
Oficiální statistiky ještě nejsou přesně známé, ale dle obsazení kategorii zde bylo velké množství teamů ve všech kategoriích. Největší zastoupení mělo nejspíš Turecko, které mělo zastoupení snad ve všech kategoriích.

.=
Jako první v našich barvách nastoupili kata team seniorů Praha, kteří chtěli přerušit šňůru bronzových medailí z Evropských šampionátů. První kolo měli free, ve 2. kole porazili team z Francie 5:0, ve třetím kole se Španěly prohráli 1:4, v repasáži pak porazili Poláky 5:0 a v souboji o bronz porazili ruský team 5:0.
KATA TEAM PRAHA ZÍSKAL DALŠÍ BRONZOVOU MEDAILI!!

.=
V kumite team seniorů už se zase tak moc nedařilo. Senioři TJ Č. Budějovice ve složení Miroslav Hýsek, Jan Kočí, Vojtěch Kočí, Petr Zoubek a Marek Pelikán v prvním kole podlehli Srbsku. Bohužel ti pak podlehli v dalším kole a tak neměli možnost bojovat o medaili.

.=
V kumite teamů kadeti a junioři (ve složení junior-kadet-junior-kadet-junior) nastoupil team z Č. Budějovic ve složení Jan Kuzl, Miroslav Šulda, Marek Janouch, Martin Šebesta, Jaroslav Srba, Josef Laštůvka. Tento team měl první kolo free, druhé kolo porazil team z Ruska (přesněji z Moskvy) ve třetím kole podlehli Turecku, kteří bohužel v dalším kole prohráli se Slováky v prodloužení.

.=
Co závěrem říci… jen snad to, že všichni závodníci zde nejen získali zkušenosti, ale neudělali ani ostudu. Škoda je, že poměřit své síly nevyužili i jiné kraje a nebyli schopni postavit své teamy. Myslím si, že na severní Moravě nebo v ústeckém kraji mohli postavit také konkurenceschopné teamy, když byla tato Evropa tak blízko. Snad této šance využijí příští rok na mistrovství regionů v Turecku.

Pár fotografii z ME regionů 2010: