Repre. soustředění s A. O. SEBOU

Ve dnech 9.-11. Září proběhlo v Jablonci nad Nisou další z plánovaných soustředění s panem Antoniem Olivou Sebou.

Na pátečním tréninku pan Oliva Seba velice kladně zhodnotil technickou připravenost přítomných reprezentantů, vyzdvihl pokrok, který je vidět od jeho minulé návštěvy.

Jako již tradičně pracoval pan Seba na taktice vedení sportovního zápasu podle pravidel WKF. Navázal na svojí předešlou práci s českými závodníky. Velkou pozornost věnoval práci se vzdáleností, rozvržení sil v průběhu zápasu. Kromě již známých cvičení, která s našimi závodníky prováděl při předchozích návštěvách představil řadu nových cvičení, jejichž cílem bylo reagovat na různé typy soupeřů a řešení různých zápasových situací v závislosti na poměru skóre a aktuálním čase zápasu.

Velký blok soustředění byl zaměřen na kombinace útoku a obrany resp. obrany a útoku. Mimo jiné opětovně zdůraznil význam kvalitního čúdan gyaku cuki pro úspěšnost bodování.

V sobotu dopoledne pan Antonio Oliva Seba využil přítomnost mezinárodního rozhodčího pana Josefa Rajcherta. Pan Rajchert ve spolupráci s panem Olivou rozhodoval cvičné zápasy. Vysvětloval závodníkům proč některé techniky nemohou být hodnoceny a jak je potřeba je zlepšit, aby v budoucnosti mohly být hodnoceny. Na závěr tohoto bloku pan Seba doporučil, aby předseda rady reprezentace ve spolupráci s „šéfem“ českých rozhodčích v budoucnosti zorganizovali společné semináře pro trenéry, rozhodčí a špičkové závodníky. Cílem tohoto semináře by mělo být sladění technik, jejich nácviku, provedení a aplikace, tak aby mohly být hodnoceny z pohledu pravidel WKF. Dále nabídl, že jedna z těchto akcí by se mohla uskutečnit v rámci některé z jeho příštích návštěv.

V průběhu soustředění udělil pan Seba několik praktických rad závodníkům nominovaným na MSJ 2011.

Akce se zúčastnilo 51 závodníků a trenérů. Kromě reprezentantů ČSKe se soustředění zúčastnili i reprezentanti Českého svazu goju ryu. Předseda rady reprezentace s panem Antoniem Olivou Sebou dohodl termíny jeho návštěv pro rok 2012.